Samoocena [Porada eksperta]

2011-08-01 12:34
Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Witam. Mam problem z sobą. Jestem gruba i brzydka. I wcale nie przesadzam. Przyjaciółki nie zwracają uwagi ale ja kiedy tylko przechodzę koło lustra nie mogę patrzeć... Coraz rzadziej zdarzają mi się dobre dni. Jestem coraz smutniejszym człowiekiem, zamykam się w domu, bo wstydzę się wzroku innych. Kiedy trzeba iść do sklepu po nowe ubrania z każdej przymierzalni wychodzę bez niczego bo nic na mnie nie pasuję co automatycznie wzbudza u mnie zrezygnowanie... Jestem leniwa. Myślę, że gdybym miała bieżnię w domu ćwiczyłabym ale nie mam na nią pieniędzy. A na siłownie wstydzę się pójść. Boję się. Proszę nie oszczędzać w słowach. Potrzebuję tego.

Witaj, Nadiu! W takich sytuacjach należy udać się do psychologa. Tu potrzebne jest szersze rozeznanie problemu, a to możliwe jest tylko przy bezpośrednim, dłuższym i częstszym kontakcie. Bez wielu ustaleń trudno będzie Ci pomóc. Przecież wiesz, co Ci dolega. Brak Ci jednak siły, by samodzielnie to przezwyciężyć. Psycholog podsunie Ci rozwiązania i pomoże wyjść z impasu. Może skieruje na terapię, gdzie przychodzą osoby z podobnymi problemami. Wiedz bowiem, że nie Ty jedna masz takie kłopoty. Pójdź do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i zamów wizytę u psychologa. Podaję Ci adresy dwóch poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Rzeszowie: ul. Stefana Batorego 9, tel. 17 8528130 oraz al. Rejtana 3, tel. 17 7480400. Tam przyjmą Cię bez opłat. Nie zwlekaj z decyzją. Wakacje to dobra pora roku, bo nie ma kolejek, a i Ty masz czas, by zająć się sobą. Życzę powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Śreniowska-Szafran

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza