Podejrzane SMS-y żony - czy to zdrada? [Porada eksperta]

2014-04-18 1:06
Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Znalazłem w telefonie żony takie SMS-y: "Wykąpana świeża i pachnąca, a ty ciasteczkowo chrupiący Jaruniu, uczto dla moich oczu musisz się męczyć". Drugi SMS: "Słuchaj w niedzielę rano spotkałam się z J, a Rafałowi powiedziałam, że byłam u ciebie i byłyśmy na rowerkach, więc w razie czego kryj mnie". Trzeci: "Ku*wa jak człowiek się ohajtał to jest tyle różnych okazji, że masakra, ten wczorajszy jakiego napisał mi esa, że to szok". Czwarty: "Miej wyje*ane na wszystkich, nie przejmuj się, myśl o tym, że może już niedługo ty będziesz kimś, a oni małymi pionkami. Odezwij się rano, oczywiście będę czekała z utęsknieniem. Do popołudnia jestem bez męża, więc jak będziesz miał ochotę pogadać to czekam". Tyle zdążyłem przeczytać w telefonie mojej żony. Proszę o pomoc, czy ona mnie zdradziła? Jest jeszcze jedna rzecz - pożyczyła od znajomych dużo pieniędzy, 6 tysięcy złotych, nie wiem kiedy, nie wiem na co. Ratunku!

Z tego co widzę i czytam w związku z ewentualną zdradą Pana żony, nie mogę obiektywnie i jednoznacznie stwierdzić czy żona dokonała zdrady, czy też nie. Myślę jednak, że sprawa jest dość niepokojąca i zagadkowa.

Uważam, że jak najszybciej powinien Pan porozmawiać z żoną o tym, co Pan przeczytał w jej telefonie komórkowym. Takich rzeczy nie można odkładać na później ani udawać, że nie ma problemu. Nie ma już czasu na myślenie co by było gdyby, tylko na szczerą rozmowę twarzą w twarz. Proszę jednak przygotować się na to, że rozmowa może być trudna i nieprzyjemna. Jeżeli dojdzie do niej proszę mówić o sobie i o swoich uczuciach - czyli jak Pan się czuje w zaistniałej sytuacji. Proszę nie obwiniać, nie krzyczeć i nie szantażować, bo taki rodzaj rozmowy nie prowadzi do rozwiązania konfliktu tylko go jeszcze pogłębi. Pozdrawiam.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Ewa Guzowska

Ewa Guzowska - pedagog, terapeutka uzależnień, wykładowca GWSH w Gdańsku. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie (pedagogika społeczno-opiekuńcza) oraz studiów podyplomowych z terapii i diagnozy dzieci i młodzieży z zaburzeniami w rozwoju. Pracowała jako pedagog szkolny i terapeutka uzależnień w ośrodku odwykowym. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza