Nadpobudliwy seksualnie siedmiolatek [Porada eksperta]

2013-03-27 8:40

Moja córka chodzi do klasy z chłopcem, który dotyka ją i inne dziewczynki w intymne miejsca, przez odzież. Kiedyś w przebieralni przed gimnastyką podszedł do dziewczynki i chciał jej włożyć palce w miejsce intymne. Robi to też np. ołówkiem. Przy tym używa bardzo wulgarnych słów. Dotatkowo jest bardzo agresywny. Robi to też chłopcom. My, jako rodzice osób chodzących do tej klasy nie wiemy co robić, gdzie to zgłosić. Dziewczynki boją się chodzić do szkoły.

Porada pedagoga
Autor: Getty Images

Ivo! Sprawa wymaga szybkiej interwencji. Rodzice powinni pójść grupą do wychowawcy klasy, poinformować o zachowaniu siedmiolatka i żądać zapewnienia bezpieczeństwa Waszym dzieciom. Należy też o praktykach chłopca niezwłocznie zawiadomić pedagoga szkolnego. To dziecko powinno być pod jego szczególna opieką. Być może chłopiec pochodzi ze środowiska patologicznego i nie miał nigdy innych wzorów zachowań. Jednakże agresja i terroryzowanie rówieśników to objawy, którymi powinien zająć się psycholog. Chłopiec musi zostać przebadany przez psychologa, a być może także psychiatrę. Kontakt z jego rodzicami, czy opiekunami należy do wychowawcy i pedagoga szkolnego. Przy odmowie współpracy rodziny ze szkołą, pedagog szkolny sam winien spowodować badanie psychologiczne. On przecież także musi znać przyczyny reakcji chłopca, by wiedzieć jak z nim postępować. Może się także okazać, że siedmiolatek wymaga leczenia, bądź skierowania do innej szkoły. Działajcie jak najszybciej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo Waszych dzieci oraz o ratowanie cudzego, innego, ale także DZIECKA. Pozdrawiam. B.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza