7 zalet macierzyństwa

2007-05-22 10:50
7 zalet macierzyństwa
Autor: thinkstockphotos.com

Macierzyństwo wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i zmianami w życiu. Twoje maleńkie dziecko jest od ciebie kompletnie zależne, ufa ci, a ty musisz sprostać obowiązkom, które są dla ciebie nowe i nieznane. Nie zawsze jest różowo. Po urodzeniu dziecka zmieniasz się również ty i twoje spojrzenie na świat. Teraz więcej uwagi poświęcasz swemu zdrowiu, piękniejesz i emanujesz kobiecością.  

Pojawienie się dziecka na świecie to rewolucja w życiu. Zmienia się wszystko. Ty się zmieniasz i twoje postrzeganie świata. Nagle nabierasz pewności siebie, wiary we własne siły, rozwijasz umiejętności menedżerskie, nie pozwalasz sobie w kaszę dmuchać... Nie wierzysz, że macierzyństwo cię zmieni? Przeczytaj.

1. Macierzyństwo sprawi że, staniesz się mistrzynią organizacji i zarządzania.

Po jakimś czasie ze zdumieniem stwierdzisz, że choć przybyło ci obowiązków, ze wszystkim możesz zdążyć, a nawet masz trochę czasu dla siebie. Nauczysz się też oddzielać sprawy ważne od nieistotnych, a to bardzo pomaga w życiu codziennym i w... karierze zawodowej. Kobieta, która przeszła trening zajmowania się małym dzieckiem, będzie świetnym pracownikiem. I mądrzy szefowie o tym wiedzą.

2. Macierzyństwo nauczy cię jak walczyć o swoje.

Nabierzesz pewności siebie i podniesie się twoja samoocena. Będziesz miała świadomość, że poradziłaś sobie z porodem, nauczyłaś się tylu nowych i trudnych rzeczy. Wiesz, na co cię stać. Znajdziesz w sobie siłę i będziesz tego świadoma, a w obronie swojego maleństwa staniesz się prawdziwą lwicą.

3. Wypiękniejesz po urodzeniu dziecka.

Będziesz emanować kobiecością i naprawdę pięknie wyglądać. Nawet jeśli będziesz zmęczona i czuła się, jakbyś była wyłącznie maszyną do karmienia i przewijania. Nieważne, że po ciąży zostało ci trochę kilogramów. Będziesz mieć krągłe piersi i seksowne biodra. Po prostu staniesz się stuprocentową kobietą.

4. Macierzyństwo sprawi, że będziesz lepiej traktować swoje ciało, docenisz zdrowy styl życia.

Kiedyś liczyły się przede wszystkim dobre relacje z partnerem, praca, przyjemne spędzanie wolnego czasu. Teraz więcej uwagi będziesz poświęcać swemu zdrowiu, bo będziesz mieć świadomość, że wszystko, co robisz, ma wpływ na twoje dziecko. Dla niego zrezygnujesz np. z palenia papierosów. Na razie na czas ciąży i karmienia. Ale to dobry początek, by już nie wrócić do tego fatalnego w skutkach nałogu.

5. Miłość dziecka zrekompensuje ci utratę wolności.

Zjawi się ktoś, dla kogo będziesz całym światem, kto będzie cię kochać miłością bezgraniczną. Choć dziecko to ciągła troska, nieprzespane noce, rezygnacja z wielu przyjemności, jednak dostaniesz za to niezwykłą rekompensatę. Pojawi się istota, dla której będziesz najważniejsza na świecie. To kwintesencja miłości i nic nie może się równać z tą niezwykłą relacją, jaka łączy matkę i jej dziecko.

6. Odczujesz większą satysfakcję seksualną po urodzeniu dziecka.

Niektóre panie dopiero wtedy przeżywają pierwszy orgazm. Intensywniej reagują na pieszczoty, a jeśli mają bardzo wrażliwe sutki, mogą poczuć rozkosz nawet podczas karmienia piersią. Nie ma w tym nic nienormalnego. Uczucie to wywołane jest przez wydzielającą się oksytocynę, hormon miłości. Tak natura zadbała, by wzmocnić więź między matką a dzieckiem.

7. Macierzyństwo to czas, kiedy pożegnasz się z bolesnymi miesiączkami.

Często ciąża i poród rozwiązują problemy hormonalne, które wcześniej mogły być przyczyną różnych dolegliwości, np. nieregularnych, bolesnych i bardzo obfitych lub zbyt skąpych miesiączek.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza