Przedszkola otworzyli, ale już zamykają! Bo LICZBA zakażeń ROŚNIE

2020-05-20 16:40 Magda Mazurek

Burmistrz miasta Kępno podjął decyzję o ponownym zamknięciu przedszkoli. Powód? Gwałtownie wzrastająca liczba chorych na COVID-19!

- Od wtorku osiem przedszkoli w Kępnie (woj. wielkopolskie) będzie zamkniętych - taką informację przekazał TVN24 burmistrz miasta, Piotr Psikus. Decyzja ma związek ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem. Liczba chorych od piątku wzrosła niemal trzykrotnie.

Rozporządzenie o zamknięciu wszystkich przedszkoli od wtorku wydał właśnie burmistrz miasta Kępna. A powód? Gwałtownie wzrastająca liczba zachorowań na COVID-19.

- Sytuacja jest dynamiczna w naszej gminie. Zmienia się, niestety, na naszą niekorzyść - tłumaczy swoją decyzję burmistrz.

Do tej pory w powiecie kępińskim zdiagnozowano łącznie 76 przypadków zakażenia. 2 osoby zmarły, a 10 wyzdrowiało. 281 osób poddanych jest kwarantannie, a 462 osoby objęte zostały nadzorem epidemiologicznym [dane na 18 maja 2020].

Polecamy: Dzieci w przedszkolu czeka GEHENNA! Sprawdziliśmy, jak będzie teraz w placówkach

Zamykają przedszkola

Nieoficjalnie wiadomo, że dyrektorzy placówek otrzymali sygnały, że w dwóch przypadkach bliskie osoby z otoczenia dzieci mają pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

- W związku z dużym wzrostem potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kępińskim dyrektorzy przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych, w których działają oddziały przedszkolne w Gminie Kępno zwrócili się do mnie z prośbą o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć wychowania przedszkolnego. Od jutra (19 maja) wszystkie oddziały przedszkolne będą nieczynne. Liczba dzieci, które uczęszczały do przedszkoli podczas ich czasowego otwarcia była bardzo niewielka, więc decyzja o zamknięciu placówek nie będzie dotkliwa dla dużej liczby rodziców. Musimy kierować się rozsądkiem i możliwie ograniczać zagrożenie - powiedział Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus.

Warto wiedzieć: Kolonie i obozy - jak będą wyglądać? ZNAMY ZASADY!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE