Kiedy otwarcie granic? Rząd podał realną datę!

2020-05-28 14:17 Magda Mazurek

Otwarcie granic od 15 czerwca? Ta data jest jak najbardziej realna zdaniem rządu. I korzystna dla spółek zajmujących się transportem.

Na antenie Programu I Polskiego Radia wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Artur Soboń zasugerował, że otwarcie granic może mieć miejsce 15 czerwca. - Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek - mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłyby (...) odżyć - powiedział.

Zdaniem wiceministra należy odbudować zaufanie do połączeń lotniczych, które przez epidemię koronawirusa zostało mocno nadszarpnięte. Soboń nie ma złudzeń, że pasażerowie od razu zaczną wykupować bilety lotnicze. Wie, że trzeba na to czasu. I, że jeszcze dużo czasu minie, zanim spółki lotnicze wyjdą z trudnej sytuacji spowodowanej zamrożeniem połączeń.

- Myślę, że od 1 czerwca możemy już ruszyć z pomocą dla dużych firm w ramach Tarczy Finansowej - powiedział. I zaznaczył, że LOT przed pandemią był w dobrej sytuacji, a teraz - jak wiele innych spółek lotniczych - jest w sytuacji dużo gorszej. 

Polecamy: Złapiesz koronawirusa na Cyprze? Zapłacą ci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE