- Logopeda - pedagog (174 odpowiedzi)
- Fizjolog żywienia (1716 odpowiedzi)
- Stylistka paznokci (160 odpowiedzi)
- Leczenie łysienia (12 odpowiedzi)
- Psycholog (2624 odpowiedzi)
- Ginekolog (3748 odpowiedzi)
- Dietetyk (2256 odpowiedzi)
- Chirurg plastyczny (338 odpowiedzi)
- Kardiolog (68 odpowiedzi)
- Anestezjolog (26 odpowiedzi)
- Pedagog (455 odpowiedzi)
- Ginekolog - położnik (21922 odpowiedzi)
- Urolog (2252 odpowiedzi)
- Psycholog - seksuolog (596 odpowiedzi)
poradnikzdrowie.pl
›Zdrowie
›TESTOSTERON: zwiększona ilość hormonu u kobiet ma wpływ na ich zachowanie - ego, egocentryzm, hormon, mężczyzna, testosteron
TESTOSTERON: zwiększona ilość hormonu u kobiet ma wpływ na ich zachowanie
Zwiększona ilość testosteronu u kobiet ma wpływ na ich zachowanie - wynika z najnowszych badań brytyjskich naukowców. Męski hormon odpowiedzialny jest na przykład za egocentryzm.
Egocentryzm i szybkość w podejmowaniu decyzji są wyłącznie domeną mężczyzn? Bynajmniej, potwierdzają najnowsze wyniki badań. Brytyjski uczony, Nicholas Wright, przeprowadził serię eksperymentów na kobietach. Okazało się, że kobiety ze zwiększoną ilością testosteronu we krwi są bardziej pewne siebie w wydawaniu opinii na różne tematy. Ponadto zauważa się brak skłonności do współpracy, którą zwykle uważa się za typowo kobiecą cechę.
Testosteron i placebo
Grupa naukowców londyńskiego uniwersytetu zaprosiła do badań grupę kobiet, które uprzednio się nie znały. Poddano je testom w parach. Kobietom na zmianę podano dawkę testosteronu oraz placebo. Następnie uczestniczki testów posadzono przed komputerem. Ich zadaniem było rozpoznać na ekranie konkretne obrazy z bardzo abstrakcyjnych elementów oraz ustalić wspólną wersję odpowiedzi. Okazało się, że kobiety, którym podano placebo, nie miały żadnych problemów z ustaleniem wspólnej wersji.
Pewność decyzji
Natomiast te uczestniczki, które zażyły testosteron, dużo częściej upierały się przy własnej interpretacji wzorów oraz stanowczo odrzucały wersję partnerki. „Za duża ilość testosteronu powoduje, że obojętne są nam poglądy innych osób”, twierdzi Nicholas Wright.
Wyniki badań ukazały się w środowym (1.02.2012) wydaniu brytyjskiego czasopisma specjalistycznego „Proceedings of the Rogal Society B”.
witam...w odchudzaniu wazne jest wsparcie zapraszam: schudnijmyrazem.bnx.pl zapraszam
Witam czy ktoś z was ma jeszcze tą metodę APE?? oraz czy mógłbym prosić o podesłanie na maila paulus128@o2.pl z góry wielkie dzięki. pozdro
Gier jest cala masa, ja osobiscie lubie gry z Adamigo
akurat mielismy okazje nosic w tym nosidle i szczerze polecam, bardzo dobrze wykonane




więcej