Bezpłatna wymiana glukometrów - sprawdź, jak otrzymać nowy

Zapewne czasem zastanawiasz się, dlaczego w poradni diabetologicznej pielęgniarka lub lekarz proponują ci wymianę glukometru na nowy. Dzieje się tak, ponieważ producenci glukometrów produkują coraz to nowszy i bardziej dokładny sprzęt diagnostyczny do pomiaru stężenia glukozy we krwi.

Glukometr - wpowadzające

Dodatkowo Unia Europejska nakłada na producentów glukometrów obowiązek spełniania normy EN ISO 15197:2015 dotyczącej dokładności sprzętu, która w ostatnim czasie została zaostrzona, w praktyce oznacza to, że glukometry muszą być jeszcze bardziej dokładne.

Czy Twój glukometr spełnia wszystkie kryteria nowej normy? Jeśli nie masz pewności,  zapytaj o to lekarza. Dlaczego jest to ważne?

Jeszcze w tym roku część pasków testowych do glukometrów przestanie być dostępna w aptekach, ponieważ nie spełniają one najnowszej normy ISO.

Pamiętaj, że dokładność glukometru to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru sprzętu diagnostycznego przez personel medyczny i pacjentów.

Oczywiste jest, że sam(a) też chciał(a)byś, żeby glukometr wskazywał jak najdokładniej wynik poziomu cukru, tak aby móc lepiej kontrolować cukrzycę i podejmować odpowiednie kroki w terapii.

Dlatego nie ociągaj się z wymianą glukometru na nowy, bardziej dokładny model, do którego paski testowe będą na pewno dostępne w sprzedaży.

Dowiedz się jak wymienić glukometr za darmo >>> SPRAWDŹ


fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Tagi: glukometr
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 18.04.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
CUKRZYCA: przyczyny, objawy, leczenie CUKRZYCA: przyczyny, objawy, leczenie

Cukrzyca (diabetes mellitus) to przewlekła choroba metaboliczna wynikająca z zaburzonego...

więcej

118

STAN PRZEDCUKRZYCOWY, czyli o krok od cukrzycy STAN PRZEDCUKRZYCOWY, czyli o krok od cukrzycy

Cukier w górnej granicy normy nie musi być powodem do niepokoju. Może to twoja cecha osobnicza......

więcej

102

Stopa cukrzycowa: groźne powikłanie cukrzycy. Jak leczyć stopę cukrzycową? Stopa cukrzycowa: groźne powikłanie cukrzycy. Jak leczyć stopę cukrzycową?

Stopa cukrzycowa jest poważnym powikłaniem cukrzycy, dotyczy od kilku do kilkunastu procent...

więcej

102

HIPOGLIKEMIA (niedocukrzenie) - objawy, przyczyny i leczenie zbyt niskiego poziomu cukru we krwi HIPOGLIKEMIA (niedocukrzenie) - objawy, przyczyny i leczenie zbyt niskiego poziomu cukru we krwi

Hipoglikemia rozwija się stopniowo, wraz ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Najpierw pojawiają się...

więcej

101

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Nie ma przeciwwskazań do farbowania włosów u pacjentów z łuszczycą, jednakże proponuję przed farbowaniem zlikwidować aktywne zmiany skórne w obrębie skóry głowy.

Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych hamują owulację, hamują tylko ostatni ostatni etap dojrzewania pęcherzyków w jajniku. Pęcherzyki rosną do około 10 mm, potem już nie. Stąd obraz...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.