Wolumetria twarzy, czyli modelowanie bez skalpela

2014-09-29 16:02

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela. Wolumetria twarzy pozwala na podniesienie owalu, zwiększenie objętości, przywrócenie gęstości skórze, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na modelowanie twarzy bez skalpela?

Wolumetria twarzy czyli modelowanie bez skalpela
Autor: Materiały prasowe Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela.

Spis treści

  1. Wolumetria twarzy: dlaczego warto zdecydować się na zabieg?
  2. Wolumetria twarzy: jaki wypełniacz?
  3. Czy wolumetria twarzy jest bezpieczna?

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat – zapewnia dr Krzysztof Ziemlewski z gabinetu medycyny estetycznej „Aesthetic”.

Wolumetria twarzy: dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Materiały prasowe

Wolumetria twarzy: jaki wypełniacz?

Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są przede wszystkim bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym – W zabiegach wolumetrycznych stosuje się produkty odznaczające się dużą elastycznością umożliwiające swobodne modelowanie skóry jak np. Teosyal Ultimate. Preparat należy do gamy najnowszej generacji implantów wypełniających. - Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który ponadto zapewnia długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy). Dodatkowo wyróżnia się dużą pojemnością, co daje większe możliwości kształtowania i poprawy konturu twarzy – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski. Zabieg wolumetrii, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy.

Czy wolumetria twarzy jest bezpieczna?

Pomimo że iniekcja preparatu odbywa się na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. – W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji – zaleca dr Ziemlewski. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna, zwłaszcza jeśli zastosujemy preparaty nowej generacji, które z uwagi na skład i właściwości ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy działań niepożądanych do minimum. Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Procedury dostępne są w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych.