Lipoliza laserowa nie tylko na oporny tłuszczyk. Lipoliza laserowa ujędrnia ciało i odmładza skórę

2017-03-08 12:38

Lipoliza laserowa to bezoperacyjna, czyli mało inwazyjna i bezpieczna metoda na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Istnieje wiele metod bezinwazyjnego modelowania ciała, jednak lipoliza laserowa wyróżnia się pośród nich dzięki swoim wyjątkowym właściwościom odmładzającym skórę. Sprawdź, na czym polega zabieg lipolizy laserowej i w jaki sposób odmładza skórę.

Lipoliza laserowa nie tylko na oporny tłuszczyk. Lipoliza laserowa ujędrnia ciało i odmładza skórę
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Lipoliza laserowa a lipoliza iniekcyjna
  2. Kto może skorzystać z lipolizy laserowej?
  3. Z jakich obszarów jest usuwany tłuszcz?
  4. Jak wygląda lipoliza laserowa?
  5. Przeciwwskazania do wykonania lipolizy laserowej
  6. "Wady" lipolizy laserowej, czyli czas i cena zabiegu

Lipoliza laserowa to zabieg, który polega na selektywnym działaniu promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. W ten sposób modeluje sylwetkę, a także odmładza skórę, dzięki niezwykłym właściwościom lasera.

Lipoliza laserowa a lipoliza iniekcyjna

Lipoliza laserowa, podobnie jak lipoliza iniekcyjna, w szybki sposób pozwala się pozbyć niechcianych centymetrów, których nie można zredukować za pomocą diety czy ćwiczeń fizycznych. Jednak światło lasera nie tylko modeluje sylwetkę, lecz także ujędrnia skórę. Podczas zabiegu ciepło lasera działa na tkanki podskórne i stymuluje do produkcji kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za wiek naszej skóry.

Laser, mimo że głęboko penetruje skórę, nie uszkadza okolicznych naczyń krwionośnych i sąsiadującej skóry właściwej.

Laser dodatkowo obkurcza już istniejące włókna kolagenowe, co powoduje efekt napięcia skóry. Preparaty wstrzykiwane podczas lipolizy iniekcyjnej nie mają takich właściwości. Ponadto podczas laseroterapii usuwana jest znacznie większa ilość tłuszczu niż podczas lipolizy iniekcyjnej.

Kto może skorzystać z lipolizy laserowej?

Lipoliza laserowa jest przeznaczona dla:

  • osób, które pragną poprawić jędrność skóry i zwalczyć cellulit;
  • osób po przebytej liposukcji. Po tym zabiegu zazwyczaj pojawiają się nierówności na powierzchni skóry, która dodatkowo może być „obwisła”.

Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy być w dobrym stanie zdrowia, mieć prawidłową masą ciała lub wagę, która nieznacznie przekracza normę. Jest to bardzo ważne, ponieważ lipoliza laserowa jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie odchudzającym.

Z jakich obszarów jest usuwany tłuszcz?

  • twarz (modelowanie konturów twarzy: likwidacja tłuszczu z worków pod oczami, drugiego podbródka i tzw. chomików - tkanka tłuszczowa na policzkach),
  • brzuch,
  • talia (możliwe wyszczuplenie nawet do 8 cm),
  • biodra,
  • pośladki,
  • ramiona,
  • boczki na plecach,
  • uda (bryczesy),
  • kolana
  • klatka piersiowa (usuwanie ginekomastii u mężczyzn).
To ci się przyda

Zalecenia przed zabiegiem lipolizy laserowej

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badania krwi i moczu oraz rzucenie palenia (przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem). Ponadto na 6 godzin przed wizytą w gabinecie lekarskim nie wolno pić i jeść.

Jak wygląda lipoliza laserowa?

Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie (najczęściej w miejscach załamań skóry, tak aby ukryć późniejszą maleńką bliznę) i wprowadza światłowód o średnicy ok. 0,3 mm do tkanki tłuszczowej. Następnie światło lasera rozbija błony komórek tłuszczowych i doprowadza  do uwolnienia zawartych w nich trójglicerydów. W ten sposób komórki tłuszczowe zamieniane są w emulsję, która jest usuwana z organizmu na dwa sposoby:

  • małe ilości tłuszczu są transportowane do wątroby i wydalane przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych;
  • większe ilości tłuszczu (dotyczy bardziej rozległych obszarów) są odsysane specjalnym cewnikiem.
Warto wiedzieć

Zalecenia po zabiegu lipolizy laserowej

Po zabiegu, który obejmował większe obszary ciała, stosuje się kostium uciskowy. Lekarz może także zalecić krótką kurację antybiotykową, w celu zminimalizowania ryzyka infekcji. Po 10-12 dniach, kiedy opuchlizna i zaczerwienienia skóry znikną, warto wykonywać delikatny masaż. Przez okres miesiąca należy powstrzymać się od ciężkich ćwiczeń fizycznych. Ostateczne rezultaty są widoczne po 1-2 miesiącach.

Przeciwwskazania do wykonania lipolizy laserowej

"Wady" lipolizy laserowej, czyli czas i cena zabiegu

W większości przypadków wystarczy wykonać tylko jeden zabieg lipolizy laserowej, ponieważ jest on bardzo skuteczny. Jednak spektakularne rezultaty widoczne po jednym zabiegu mają swoją cenę. Koszt lipolizy iniekcyjnej w niektórych przypadkach jest bowiem równy kosztowi liposukcji i może wynieść nawet 8 tys. zł. Podobny jest także czas wykonania obu zabiegów, tj. 1-2 godziny.

Ważne

Komórki tłuszczowe, usunięte podczas każdego rodzaju lipolizy (a także liposukcji), nie odnawiają się w tych samych miejscach. Jeżeli pacjentka ponownie przytyje, to tłuszcz ulokuje się w innych partiach ciała, a nie w tych, z których został usunięty.