Peeling skóry głowy - oczyszcza i pobudza krążenie [PRZEPISY]

2017-08-07 17:46

Peeling skóry głowy pobudza krążenie, oczyszcza, pozwala pozbyć się resztek kosmetyków. To sposób na zachowanie skóry w dobrej kondycji, na pobudzenie wzrostu włosów, odżywienie. Domowy peeling zajmuje zaledwie kilka minut i warto go wykonać przed umyciem włosów. Poznaj przepisy na domowe peelingi do skóry głowy.

Peeling skóry głowy
Autor: Thinkstockphotos.com Peeling skóry głowy pobudza krążenie krwi

Spis treści

  1. Co dobrego daje peeling skóry głowy?
  2. Jak zrobić peeling skóry głowy?
  3. Przepis na peeling do skóry głowy - nawilżający
  4. Przepis na peeling do skóry głowy - złuszczający
  5. Przepis na peeling skóry głowy - oczyszczający

Peeling ciała to nie nowość. Stojąc pod prysznicem sięgasz po ulubiony kosmetyk, by wygładzić skórę nóg, rąk, pośladków. O tym, jakie korzyści niesie za sobą eksfoliacja skóry powiedziano i napisano już wiele. Niewiele jednak mówi się o peelingu skóry głowy, który w widoczny sposób pomaga pozbyć się wielu dolegliwości i polepszyć stan włosów.

Szybki peeling zrobisz dodając łyżeczkę cukru do szamponu wyciśniętego na dłoń.

Skóra głowy, ukryta pod włosami, staje się niemal niezauważalna. Przypomina o sobie głównie wtedy, gdy swędzi, piecze lub wypełnia się ropnymi krostkami. Wtedy najczęściej zmieniasz szampon, farbę do włosów, suszarkę, a nawet dietę, nie myśląc nawet o łatwym i szybkim peelingu skóry głowy.

Co dobrego daje peeling skóry głowy?

Bród, łój i pozostałości po kosmetykach do włosów zatykają mieszki włosowe. To powoduje, że skóra swędzi, łuszczy się i jest podrażniona. Regularny peeling skóry głowy pozwala ostatecznie pozbyć się zanieczyszczeń, odblokowuje mieszki włosowe i ułatwia wzrost zdrowym włosom.

Peeling skóry głowy wykonuj maksymalnie 1-2 razy w tygodniu.

Jeśli czujesz nadmierne swędzenie głowy, a włosy wyglądają na ''zwiędłe'' i pozbawione życia, wypróbuj delikatny peeling skóry. Regularne masaże skóry głowy pobudzają krążenie, a usuwanie martwych komórek naskórka ułatwia wzrost nowym włosom, oczyszcza również skórę, która staje się gładka i nawilżona. Wypróbuj peeling skóry głowy również wtedy, gdy zauważysz na skórze drobne, ropne krostki. One również mogą być oznaką zatkanych mieszków włosowych, zbierającego się brudu, łoju i kurzu.

Pamiętaj jedynie, by nie przesadzić z peelingiem. Zbyt częsty i zbyt mocny peeling podrażni skórę. Nigdy nie stosuj peelingu, gdy na skórze głowy zauważysz rany lub niepokojące zmiany skórne.

Czytaj też: Peeling enzymatyczny - idealny dla skóry delikatnej

To ci się przyda

Jak zrobić peeling skóry głowy?

Zmocz włosy letnią wodą. Nabieraj peeling w dłonie i powoli rozprowadzaj na skórze głowy. Okrężnymi ruchami masuj każdy kawałek skóry, nawet obszary przy uszach, linię przy czole, kark. Po kilku minutach zmyj peeling z głowy letnią wodą. W tym celu możesz pochylić głowę w dół i powoli przesuwać strumień wody z prysznica po całym obszarze głowy. Następnie umyj włosy szamponem i nałóż lekką odżywkę. Peeling powtarzaj średnio raz w tygodniu.

Przepis na peeling do skóry głowy - nawilżający

Składniki:

Wymieszaj składniki w miseczce i nałóż na mokrą skórę głowy. Masuj okrężnymi ruchami przez kilka minut, a następnie zmyj letnią wodą. Na koniec umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.

Przepis na peeling do skóry głowy - złuszczający

Składniki:

  • 6-8 tabletek aspiryny,
  • 4 łyżki ciepłej wody.

Rozpuść aspirynę w wodzie i nakładaj na skórę szczoteczką do zębów. Oddzielaj mokre włosy grzebieniem i masuj szczoteczką skórę głowy. Aspiryna zawiera kwas salicylowy, który korzystnie wpływa na skórę dotkniętą trądzikiem, doskonale oczyszcza i złuszcza skórę. Po kilku minutach zmyj peeling letnią wodą i umyj włosy jak zwykle.

Przepis na peeling skóry głowy - oczyszczający

Składniki:

Wymieszaj wszystkie składniki i nałóż na skórę głowy. Masuj przez kilka minut, by usunąć zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Na koniec umyj skórę i włosy letnią wodą. Możesz także nałożyć lekką odżywkę. Ten peeling nie jest polecany do włosów farbowanych, ale doskonale sprawdza się w pielęgnacji przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Olejek z drzewa herbacianego działa antyseptycznie, a soda oczyszczona absorbuje nadmiar łoju.