Gąbka konjac: zobacz, jak jej używać i dowiedz się, gdzie można ją kupić!

2017-10-21 7:00

Gąbka konjac to produkt, po który kobiety sięgają coraz częściej. Gąbka konjac została wykonana z pochodzącej z Azji byliny, a służy do oczyszczania twarzy - bez uszkadzania naskórka - i jej masażu. Przeczytaj, jak używać gąbki konjac, dowiedz się, czym się wyróżnia i gdzie ją kupić!

Gąbka konjac: zobacz, jak jej używać i dowiedz się, gdzie można ją kupić!
Autor: thinkstockphotos.com Gąbka konjac oczyści twarz, gdy użyjemy jej podczas porannej toalety, jednak nie usunie wodoodpornego makijażu.

Spis treści

  1. Jak używać gąbki konjac?
  2. Trwałość gąbki konjac
  3. Rodzaje gąbki konjac
  4. Jak rozpoznać oryginalną gąbkę konjac?
  5. Ile kosztuje gąbka konjac i gdzie ją kupić?

Gąbka konjac to mały wynalazek służący do oczyszczania twarzy - można ją stosować zarówno rano przed nałożeniem makijażu, jak i wieczorem podczas usuwania delikatnego makijażu - wtedy warto jednak pamiętać, by nałożyć na gąbkę mniejszą niż zazwyczaj ilość produktu, którego zazwyczaj do zmywania makijażu używamy (mleczka, żelu, płynu czy toniku), ponieważ gąbka konjac zwiększa wydajność stosowanych środków.

Gąbka konjac produkowana jest z pochodzącej z Azji i rosnącej w górach byliny Amorphophallus konjac. Roślina ta ma odczyn zasadowy (i temu faktowi zawdzięcza swoje właściwości myjące) i jest bogata w wiele minerałów, witamin i składników odżywczych. W jej składzie znajdziemy m. in. witaminy: A, B1, B6, B12, C, D, E, kwas foliowy, a także węglowodany, białko, cynk, fosfor, żelazo i miedź. Zalety byliny odkryto już 1500 lat temu w Japonii, gdzie była ona wykorzystywana jako lek, dopiero później odkryto, że świetnie sprawdza się również w roli środka do pielęgnowania skóry. Stosowanie gąbki konjac zaleca się zwłaszcza osobom z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną.

Warto dodać, że oryginalna gąbka konjac nie zawiera żadnych mikroorganizmów i jest w 100% czysta, pozbawiona bakterii i zanieczyszczeń. Używanie produktu nie uszkadza naskórka, za to masuje skórę, wspomagając odnowę komórek i pobudzając przepływ krwi.

Jak używać gąbki konjac?

Oto, jak używać gąbki konjac krok po kroku:

1. Gąbka konjac powinna zawsze znajdować się w przewiewnym miejscu w łazience - nie jest wskazane przechowywanie jej w kabinie prysznicowej, ponieważ przez obecną tam wilgoć szybciej zacznie się rozkładać. Najlepiej powiesić gąbkę w łazience na sznureczku lub po prostu umieścić w szafce.

2. Przed każdorazowym użyciem gąbki zamocz ją w ciepłej wodzie - możesz umieścić ją np. w kubeczku lub pod strumieniem wody z kranu. Delikatnie uciskaj ją w wodzie, by nabrała od niej większego rozmiaru.

3. Teraz możesz przystąpić do mycia twarzy (lub nawet całego ciała, ale wtedy lepiej zaopatrzyć się w dwie osobne gąbki konjac). Masuj gąbką twarz za pomocą delikatnych, kolistych ruchów, dzięki czemu oczyścisz ją i odświeżysz, wspomożesz odnowę komórek. Jak wspomniano wyżej, jeśli chcesz użyć gąbki konjac do demakijażu, zastosuj mniejszą ilość kosmetyku niż zazwyczaj. Jeśli chcesz oczyścić twarz po nocy - nie musisz korzystać z żadnego dodatkowego preparatu.

4. Gdy skończysz oczyszczanie twarzy, delikatnie wyciśnij z gąbki wodę i resztki użytego do demakijażu kosmetyku. Pamiętaj jednak, by gąbki nie wyżymać i nie wykręcać - szybko ją to uszkodzi. Wystarczy, że delikatnie ją wyciśniesz.

5. Po użyciu powieś gąbkę na dołączonym do niej sznureczku lub pozostaw na płaskiej powierzchni do wyschnięcia.

konjac.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
Ważne

Trwałość gąbki konjac

Gąbka konjac może, według zaleceń producenta, służyć jej właścicielce do 3 miesięcy. Bezwzględnie należy ją wymienić, gdy zacznie się kruszyć i po prostu wyglądać na zużytą. Gąbkę można prać w 60° Celsjusza, a nawet sterylizować poprzez umieszczenie w garnku z gotującą się wodą. Produkt jest także biodegradowalny i po użyciu może służyć jako... wypełnienie dna doniczki, zatrzymujące wodę.

Rodzaje gąbki konjac

Wraz ze wzrostem popularności produktu, na rynku pojawiają się kolejne, obok uniwersalnego, rodzaje gąbki konjac:

  • Gąbka konjac z bambusowym węglem drzewnym - przeznaczona do cery skłonnej do wyprysków, tłustej. Ten rodzaj gąbki polecany jest zwłaszcza nastolatkom.
  • Gąbka konjac z zieloną glinką - ten rodzaj gąbki sprawdzi się zarówno w przypadku cery tłustej, jak i normalnej i mieszanej. Gąbka skutecznie oczyszcza pory.
  • Gąbka konjac z czerwoną glinką - nawilża i dodaje blasku cerze wrażliwej i suchej.
  • Gąbka konjac z różową glinką - ten typ gąbki przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, która często jest wystawiana na działanie promieniowania UV.

Jak rozpoznać oryginalną gąbkę konjac?

Gąbki konjac produkuje wielu producentów, którym można zaufać, m. in. Konjac Sponge Co., Sephora, YASUMI. Stosowanie gąbki konjac staje się coraz częstsze również z powodu zwiększającej się popularności kosmetyków azjatyckich - kupując gąbkę sprawdź jednak, czy wyprodukowano ją w Korei lub Japonii (co będzie świadczyło o jej wyższej jakości), czy w Chinach - wtedy jakość produktu będzie niższa.

Ile kosztuje gąbka konjac i gdzie ją kupić?

Gąbka konjac dostępna jest w wielu polskich sklepach internetowych, jej cena, w zależności od rodzaju, waha się od 30 do 70 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza