Hybryda na paznokciach. Jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure?

Autor: Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Lakier hybrydowy na paznokciach utrzymuje się wyjątkowo długo (nawet kilka tygodni), ale stosunkowo trudno go zdjąć. Usuwanie hybrydy na siłę skutkuje zniszczeniem delikatnej płytki paznokcia. Dowiedz się, jak zdjąć hybrydę domowym sposobem i jak wygląda ten proces w profesjonalnym salonie manicure.

manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokci przez kilka tygodni, dlatego jego usuwanie może być problematyczne i czasochłonne

Hybryda na paznokciach. Jak zdjąć hybrydę w domu i w salonie manicure?

Manicure hybrydowy słynie z trwałości. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej wytrzymałych metod zdobienia paznokci. To, co uważane jest za zaletę hybrydy, może również wpływać na trudności w jej usuwaniu. Stosując złą metodę zdejmowania lakieru można zniszczyć płytkę paznokcia. Aby zdjąć hybrydę z paznokci należy zaopatrzyć się w mocny płyn do usuwania lakieru, waciki kosmetyczne, folię aluminiową i drewniane kopytko lub pilnik. Korzystając z usług stylistki paznokci w salonie manicure możesz szybko pozbyć się hybrydy również za pomocą frezarki, nie niszcząc przy tym delikatnej płytki paznokcia.

Jak zdjąć hybrydę w domowym sposobem?

Aby zdjąć hybrydę domowym sposobem zacznij od lekkiego spiłowania/zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie zamocz wacik w płynie do usuwania hybrydy, przyłóż do całej płytki paznokcia i owiń folią aluminiową.

Nie zrywaj hybrydy na siłę, ponieważ możesz uszkodzić w ten sposób płytkę paznokcia.

Po owinięciu wszystkich paznokci odczekaj ok. 15 minut (w razie potrzeby pozostaw na dłużej). Po tym czasie odwiń folię i delikatnie zdejmij lakier - możesz pomóc sobie patyczkiem/kopytkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Na koniec nałóż na paznokcie i skórki oliwkę i delikatnie wmasuj.

Zobacz na filmie, jak zdjąć lakier hybrydowy:

Jak zdejmowana jest hybryda w salonie manicure?

Stylistka paznokci w salonie manicure usuwa hybrydę w podobny sposób, jak możesz to zrobić w domu. Ma jednak nieco więcej możliwości na pozbycie się hybrydy. Usuwanie lakieru w salonie jest również gwarancją tego, że nie zniszczymy paznokci. Stylistka zaczyna od lekkiego spiłowania/zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Zależnie od salonu używane są gotowe waciki z płynem do usuwania hybrydy otulone folią lub osobno wacik nasączony płynem i owijany folią.

Kolejną metodą jest usuwanie całej hybrydy za pomocną frezarki – czyli mechanicznie specjalnymi frezami. Na koniec stylistka nakłada na paznokcie i skórki oliwkę do paznokci.

Zdaniem eksperta
maska Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Jak usunąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych)?

Mam paznokcie żelowe, a na nich lakier hybrydowy. Chciałabym zmienić kolor na paznokciach, ale nie wiem, jak usunąć hybrydę z żelu. Czytałam, że hybrydę należy po prostu spiłować z paznokci. Czy to jest właściwe?

Joanna Kaczorowska: Można spiłować hybrydę z żelu, ale to bardzo pracochłonne. Proponuję tradycyjnie: nasączyć wacik alkoholem/zmywaczem, przyłożyć do płytki i owinąć folią aluminiową. Po 5 minutach sprawdzić, czy można już podważyć hybrydę i ją usunąć. Jeśli nie, pozostawić na jeszcze kilka minut. Pozostałości hybrydy usunąć kostką.

Polecamy
Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach?

Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach?

Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu, trzeba tylko wiedzieć jak. Popularną hybrydę można zrobić w kilkanaście minut, ale wymaga ...

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

Aktualizacja: 08.05.2017

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach? Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak zrobić HYBRYDĘ na paznokciach?

Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu, trzeba tylko wiedzieć jak. Popularną hybrydę...

więcej

193

ODCISKI - kłopotliwa przypadłość. Domowe sposoby na odciski ODCISKI - kłopotliwa przypadłość. Domowe sposoby na odciski

Odciski to problem nie tylko estetyczny. Nieleczone niepotrzebnie przysparzają bólu, a czasem także...

więcej

168

Paznokcie żelowe - jak je zrobić, jak zdjąć? Paznokcie żelowe krok po kroku Paznokcie żelowe - jak je zrobić, jak zdjąć? Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe są pomysłem idealnym dla kobiet, które nie chcą poświęcać dużo czasu na domowy...

więcej

148

Manicure japoński: jak go zrobić? Japoński manicure krok po kroku Manicure japoński: jak go zrobić? Japoński manicure krok po kroku

Japoński manicure to zabieg polegający na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i...

więcej

141

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Wazelina może być zbyt ciężka i zatykająca ujścia gruczołów łojowych. Sugeruję zastosowanie specjalnych kremów ochronnych przeznaczonych na zimę (zawierają kompleksy lipidowe) dostępnych w aptekach.

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.