Relaks w zaciszu własnego domu, czyli DOMOWE SPA

2006-12-29 1:52

Nie musisz wydawać fortuny na pobyt w profesjonalnym ośrodku. Możesz zrelaksować się w swoim własnym domowym spa. Najlepiej, jakbyś na pielęgnację urody i relaks przeznaczyła cały weekend. Za długo? To przynajmniej trzy godziny. Tyle czasu chyba możesz sobie poświęcić.

Relaks w zaciszu własnego domu, czyli DOMOWE SPA
Autor: GettyImages

Spis treści

  1. Domowe spa - kąpiel
  2. Domowe spa - ciało
  3. Domowe spa - twarz
  4. Pełna regeneracja w 3 godziny
  5. Pomocne kosmetyki

Domowe spa - kąpiel

Może być w blasku zapachowych świec, ale wystarczy dodać do wody olejku eterycznego. Do mycia użyj żelu z substancjami odżywiającymi i kojącymi skórę, np. z alantoiną, pantenolem, witaminą A czy minerałami. W trakcie kąpieli możesz wykonać peeling twarzy i całego ciała. Staraj się nie przesiadywać długo w wodzie - 30 minut tej przyjemności powinno wystarczyć. W przeciwnym razie przesuszysz skórę.

Domowe spa - ciało

Po wyjściu z wody wetrzyj w skórę balsam nawilżający i wygładzający, np. z masłem shea. W uda i brzuch wmasuj preparat antycellulitowy i ujędrniający. Jeśli puchną ci nogi, posmaruj je kremem z mentolem. Zadbaj o stopy i dłonie (w tej kolejności, by nie zniszczyć lakieru na paznokciach u rąk). Zanim wykonasz pedikiur, zetrzyj tarką zrogowaciałą skórę na stopach. Paznokcie u rąk opiłuj, wykąp w mieszance kilku kropli olejku rycynowego i cytryny, a potem odtłuść zmywaczem i pomaluj. Na koniec dłonie i stopy pokryj grubą warstwą kremu przeznaczonego właśnie do tych części ciała, nałóż na nie odżywczą maskę do twarzy lub podgrzany preparat działający podobnie jak parafina w salonie kosmetycznym.

Domowe spa - twarz

Najpierw zrób sobie maseczkę. Najlepsza będzie nawilżająca, relaksująca lub odświeżająca. Chodzi o to, żeby poprawić dotlenienie międzykomórkowe i uzyskać efekt rozświetlonej cery. Na oczy można położyć kompresy, np. w postaci chłodnych torebek zaparzonej herbaty. Po zmyciu maseczki skórę trzeba posmarować kremem, np. z algami morskimi, mikroelementami i witaminami.

Pełna regeneracja w 3 godziny

  • Kąpiel z peelingiem - 60 minut (łącznie z czasem na przygotowanie kosmetyków i odpowiedniej atmosfery)
  • Balsam, krem ujędrniający lub odświeżający - 15 minut
  • Maska na włosy i mycie - 20 minut
  • Relaksująca herbatka - 15 minut
  • Pedikiur i manikiur - 60 minut
  • Maseczka na dłonie i stopy - 5 minut
  • Maseczka na twarz - 5 minut

Pomocne kosmetyki

  • Odżywczy żel - zawiera wodę ze szwajcarskiego lodowca, odświeżające wyciągi z roślin i nawilżający ekstrakt z migdałów (St. Ives, ok. 10 zł)
  • Żel z peelingiem - został wzbogacony drobinkami cukru i minerałami z wód termalnych. Oczyszcza i pobudza regenerację komórek skóry. (Palmolive, ok. 13 zł)
  • Płyn do kąpieli - znajdujące się w nim mleczko ylang ylang głęboko odżywia skórę, a jego subtelny zapach wycisza i relaksuje. (Paglieri, ok. 17 zł)
  • Minerały z wód termalnych i algi głęboko nawilżają. (Eveline, ok. 13 zł)
  • Antycellulitowe błoto w piance - powstało na bazie wyciągu z błota z alg. Trzeba rozprowadzić go na miejsca objęte cellulitem i po 10 minutach zmyć. (Vian, ok. 130 zł)
  • Kuracja wyszczuplająca - naturalny preparat z alg morskich likwiduje cellulit, spłyca rozstępy, wyszczupla oraz nawilża i odżywia skórę. (Cosmetica, ok. 290 zł)
  • Żel ujędrniający biust - dzięki unikalnej kompozycji wyciągów roślinnych poprawia napięcie skóry. Jednocześnie jest bezpieczny dla gruczołu piersiowego. (Norel, ok. 35 zł)
miesięcznik "Zdrowie"