PoradnikZdrowie.pl > Sprawdź się > Sygnały ciała > Kręci Ci się w głowie? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny ZAWROTÓW GŁOWY

Kręci Ci się w głowie? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny ZAWROTÓW GŁOWY

Zawroty głowy mogą pojawiać się nagle, bez żadnej przyczyny, albo mogą być poprzedzone mniej lub bardziej typowymi objawami, takimi jak dzwonienie w uszach, nudności czy nadmierne pocenie się. Zawroty głowy to jeden z najczęstszych tematów na forach internetowych. Przypomnij sobie, ile razy czułaś się jak na karuzeli.
A A A

Spacerujesz lub robisz zakupy. I nagle zaczynasz czuć się, jakbyś siedziała na karuzeli. W głowie wiruje, nagła plątanina myśli, ręce i nogi gdzieś odlatują, w uszach dzwoni. I ten wszechogarniający strach, że zaraz i ty odlecisz w nieskończoność... Zawroty głowy, które tak właśnie mogą się objawiać, często pojawiają się przy banalnych okazjach, np. jako skutek nadużycia alkoholu, zbyt szybkiej zmiany pozycji czy też zbyt częstych i głębokich oddechów. Ale mogą być również objawem wielu poważnych chorób. Dlatego, jeśli pojawiają się często, stają się uporczywe lub też co prawda są rzadkie, ale za to niezwykle silne, musisz skontaktować się z lekarzem. Także, jeżeli nigdy dotąd nie występowały i naraz się pojawiły, w dodatku w sytuacji w której nie powinny, np. w trakcie posiłku albo codziennej pracy.

Zawroty głowy to objaw, nie choroba. Przyczyny zawrotów głowy
Zawroty głowy to objaw, nie choroba. Przyczyny zawrotów głowy
Zawroty głowy. Jakie mogą być przyczyny zawrotów głowy? O czym mogą świadczyć zawroty głowy?
Zawroty głowy. Jakie mogą być przyczyny zawrotów głowy? O czym mogą świadczyć zawroty głowy?
Choroba Meniere'a. Nagły atak zawrotów głowy może być objawem choroby Meniere'a
Choroba Meniere'a. Nagły atak zawrotów głowy może być objawem choroby Meniere'a
ZAWROTY GŁOWY - przyczyny i leczenie zaburzeń równowagi
ZAWROTY GŁOWY - przyczyny i leczenie zaburzeń równowagi

Skąd się biorą zawroty głowy

Z medycznego punktu widzenia zawroty głowy to wyraz zaburzenia funkcji części układu nerwowego, odpowiedzialnej za utrzymanie równowagi i właściwej postawy ciała. Strukturą, która ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu tej równowagi, jest błędnik (część ucha wewnętrznego). Ale nie tylko. Ważną rolę odgrywają też wzrok i dotyk. I właśnie uszkodzenie tych struktur i wynikający z tego brak współpracy między nimi, może doprowadzić do zawrotów głowy. Wszystkie one, a przede wszystkim liczne ośrodki w pniu mózgu i korze mózgowej, tworzą bardzo skomplikowany układ. I jeśli coś w nim zaczyna szwankować, w głowie może zawirować. Czasami wystarczy nawet niewielkie uszkodzenie "na łączach", byś poczuła się jak na karuzeli.

Ostatnio dodane na forum
zobacz wszystkie »
 
 
Nie zarejestrowany, 12.09.2013 20:15
Potwierdzam , prawdopodobnie wielu z Was ma chorobę błędników tzw "wędrujące otolity" co objawia się zawrotami głowy np przy zmianie pozycji w łóżku , przy nagłym wstaniu z pozycji leżącej itd. Tę chorobę należy jak najszybciej leczyć bo stan może się nagle bardzo znacznie pogorszyć - może wystąpić oprócz zawrotów oczopląs, wymioty, straszny ból głowy , skok ciśnienia i jeszcze gorsze wrażenia . Nie straszę , ostrzegam , bo sama tak miałam . Najważniejsze trafić do kompetentnego laryngologa lub otolaryngologa , w Gdańsku polecam Szpital Marynarki Wojennej w Oliwie i tam dr Milewskiego (mojego anioła :)) , po wielu miesiącach tułaczki po różnych beznadziejnych szpitalach Trójmiasta trafiłam do NIEGO :) po dwóch godzinach badań wiedział dokładnie co mi dolega - były to właśnie wędrujące otolity. Zastosował pozycjonowanie , 7 dni spania i chodzenia w kołnierzu - a potem byłam już zdrowa :) Ta choroba przypomina trochę chorobę alkoholików , ponieważ moje otolity już nigdy się nie zrosną i zawsze będą miały tendecję do wędrówki ale teraz to ode mnie i tylko ode mnie zależy czy znowu się rozsypią czy nie . Pozdrawiam Lalka Dokładnie tak jest. Otolity wrócą i powinny przykleić się do tej galaretki, z której wypadły. Po kilku tygodniach powinny być już utwierdzone. Po nastawieniu ich one od razu się złapią ale trzeba uważać i nie szaleć. A szpital Marynarki Wojennej wiesz czemu? Bo to częsta przypadłość marynarzy z okrętów podwodnych. Urazy głowy przy przechodzeniu między grodziami powodują rozsypanie się pojedynczych otolitów i powędrowanie do kanałów półkolistych. Ogólnie marynarze na to cierpią po urazach na okrętach. I one tam w tych kanałach nadmiernie stymulują "sensory przyspieszenia" w jednym uchu i mózg jest ogłpiały, bo widzi inaczej niż czuje sensorami z lewego i prawego ucha. Żyroskop się w głowie zepsuł jak kiedyś w teleskopie Hubble'a :-) Tylko, że jak zwykły lekarz nie uczy się i jest gamoniem to takie są skutki. Wmówią nam prędzej ciążę niż poczytają literaturę medyczną. Smutne ale prawdziwe. Jak ktoś ma objawy dynamiczne - zawroty przy zmianie pozycji ciała z boku na bok, przy wstawaniu, podnoszeniu opuszczaniu tuawia na leżąco i trwa to krótki czas i przechodzi aż do następnego szybkiego ruchu to są to z wielkim prawdopodobieństwem rozsypane otolity. Do badania lekarz musi mieć takie specjalne okulary/gogle z soczewkami i kozetkę. Szukać w youtube i wyszukiwarkach słowa "BPPV"
Nie zarejestrowany, 23.07.2013 13:38
Czytam wasze posty i miałem te same objawy gdy spojrzę w górę to obraz mi sie kołuje w lewo pwenego dnia zapaliłem marihuane i dosłownie po 10 min mogłem normalnie funkcjonować .Wiadomo mój sposób jest nielegalny ale wątpie żeby istniał na świecie lepszy lek od marihuany .
 

Objawy towarzyszące zawrotom głowy

Uczucie zawrotu głowy to sprawa bardzo indywidualna. To, co ktoś odczuwa jako zawrót, dla innego może być uczuciem oszołomienia czy pociemnienia przed oczami. Niektórzy określają tę dolegliwość jako „niepewność w głowie” lub „zanik mózgu”. Zasadniczo pojęciem tym określa się uczucie wirowania otoczenia lub własnego ciała, wrażenie padania lub zataczania się, uczucie oszołomienia, splątania, stan przed omdleniem (zresztą nierzadko je poprzedza).
Objawom tym mogą dodatkowo towarzyszyć nudności, wymioty, dzwonienie w uszach, strach, nadmierne pocenie się, nagłe uczucie gorąca albo przeciwnie, zimna. Może je też poprzedzać nagły atak paniki.
W zależności od przyczyny zawroty głowy mogą pojawiać się nagle, bez żadnych wcześniejszych zwiastunów, albo mogą być poprzedzone mniej lub bardziej typowymi sygnałami. Różny jest także czas ich trwania.

2
Polecamy także
ZAWROTY GŁOWY - przyczyny i leczenie zaburzeń równowagi
ZAWROTY GŁOWY - przyczyny i leczenie zaburzeń równowagi
Zawroty głowy to objaw, nie choroba. Przyczyny zawrotów głowy
Zawroty głowy to objaw, nie choroba. Przyczyny zawrotów głowy
Skąd się biorą ZAWROTY GŁOWY?
Skąd się biorą ZAWROTY GŁOWY?
Videonystagmografia (VNG) - badanie błędnika diagnozujące zawroty głowy
Videonystagmografia (VNG) - badanie błędnika diagnozujące zawroty głowy
Choroba Meniere'a. Nagły atak zawrotów głowy może być objawem choroby Meniere'a
Choroba Meniere'a. Nagły atak zawrotów głowy może być objawem choroby Meniere'a
 
Opinie o suplemencie diety Slimcea
Ja właśnie tymi 8 kilogramami schudłam do swojej wymarzonej wagi 49 kilogramów :) więc nie byłam jakaś grubcia :)
 
 
Buliony z kostki a tycie
Te buliony pomijając że są tuczące to są strasznie niezdrowe. Nie pij tego świństwa!
Autor: Hanan
 
 
Druga broda..
Ja kiedyś stosowałam specjalną piłeczkę . Trzeba ją ściskać pomiędzy brodą a szyją ale niestety szybko mi się to ćwiczenie znudziło...
Autor: Hanan
 
 
Mąż mnie już nie kręci
Niestety często zdarza się tak,że atmosfera w związku czasami siada. To normalne w długich związkach. Niemniej istnieją sposoby na to aby ponownie obudzić w sobie namiętność. Słyszałaś o afrodyzjaku SexElixir ? No super sprawa .Ja ...
 
 
forum.poradnikzdrowie.pl
  • eksperci radzą
Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – sygnały ciała – sprawdź o czym świadczą: udar mózgu: jak ratować człowieka. Objawy inwazyjnej choroby meningokokowej u dzieci. Wygląd skóra zdradza, co dzieje się w organizmie. Chroniczne zmęczenie - co może Ci dolegać? Nieprzyjemny posmak w ustach - przyczyny i porady. Dlaczego czasem kłuje w sercu. Czy masz zdrową tarczycę? Objawy i diagnostyka chorób tarczycy. Gdy serce cię ostrzega zadbaj o nie. Kręci Ci się w głowie? Sprawdź jaka może być tego przyczyna. Skąd biorą sie zawroty głowy? Nerki do kontroli - niepokojące objawy, które powinny dać do myślenia. Nadmierne pocenie się może być objawem choroby. O czym świadczą obrzęki. Intymne bakterie. Nogi, ręce, brzuch. Czy wiesz, co mówi twój organizm. Choroby oczu - objawy i leczenie. Przyczyny krwawień z nosa: leki, nadciśnienie, polipy, wysuszona śluzówka. Nagłe chudnięcie - o czym może świadczyć niezamierzona utrata wagi. Nadczynność tarczycy – najczęstsze objawy choroby. Gdy świat się chwieje.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.