Oblicz termin porodu

Oblicz termin porodu dzięki naszemu kalkulatorowi. Pamiętaj jednak, że tylko ok. 5 proc. dzieci rodzi się dokładnie w przewidywanym dniu. Poród może nastąpić nawet dwa-trzy tygodnie przed lub po wyznaczonej dacie. Obliczenie terminu porodu należy więc uznać za termin podany w przybliżeniu.

Oblicz termin porodu - skorzystaj z kalkulatora

Wystarczy, że wybierzesz w kalkulatorze datę ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, a obliczysz termin porodu.

Oblicz termin porodu

Data ostatniej miesiączki:
Podaj okres cyklu:

Jak obliczyć termin porodu?

Termin porodu wskazany przez lekarza

Najbardziej precyzyjną informację dotyczącą przewidywanego terminu porodu podaje przyszłej mamie lekarz podczas badania USG, wykonywanego pomiędzy 11. a 14. tygodniem ciąży. Ginekolog w trakcie badania mierzy CRL, czyli odległość między czubkiem głowy a pupą dziecka i dzięki wprowadzeniu tych danych do specjalnego programu komputerowego ustala termin porodu.

Termin porodu obliczony za pomocą kalkulatora

Natomiast obliczanie terminu porodu za pomocą kalkulatora opiera się na założeniu, że do zapłodnienia doszło najprawdopodobniej w okresie 2 tygodni od czasu ostatniej miesiączki. Dlatego zawsze należy zakładać dwutygodniowy margines błędu.

Kolejnym założeniem przy obliczaniu terminu porodu jest to, że ciąża trwa "przepisowe" 40 tygodni (okres ten liczy się od daty ostatniej miesiączki) i że długość cyklu wynosi między 21 a 35 dniami. Skorzystanie z kalkulatora, oprócz określenia przybliżonego terminu porodu, pozwala również ustalić wiek płodu, a co za tym idzie - poznawać informacje o jego rozwoju w danym tygodniu ciąży.

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Przed PORODEM - jak wyglądają ostatnie momenty CIĄŻY Przed PORODEM - jak wyglądają ostatnie momenty CIĄŻY

Ciąża powinna skończyć się w 33. tygodniu! Tak uważają moje pacjentki. Wiedzą już prawie wszystko,...

więcej

11936

Długość ciąży - ile trwa ciąża i jak obliczyć termin porodu? Długość ciąży - ile trwa ciąża i jak obliczyć termin porodu?

Ile właściwie trwa ciąża? Zastanawiasz się jak obliczyć termin swojego porodu i ile powinna trwać...

więcej

9554

PORÓD PO TERMINIE - co robić, gdy ciąża jest przenoszona PORÓD PO TERMINIE - co robić, gdy ciąża jest przenoszona

Przewidywany termin porodu właśnie minął, a ty wciąż nie odczuwasz skurczów? Nie martw się, bo...

więcej

12562

Jak obliczyć TERMIN PORODU Jak obliczyć TERMIN PORODU

Najbardziej wiarygodny – sprawdza się w 90 proc.! – jest termin porodu wyliczony podczas badania...

więcej

3166

Testy
Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 07/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Lipiec 19, 2017

Mialam robione badanie na NFZ, mialo byc bez znieczulenia. Dzien badania, czekam na swoja kolej razem z osoba towarzyszaca, patrze, z gabinetu wychodzi ledwo pan wlasnie po kolonoskopii. Dowiaduje sie ze on mial znieczulenie i spal w czasie badania wiec tym bardziej mnie to przestraszylo,...

data

Lipiec 11, 2017

Za skurcz jest też odpowiedzialny brak potasu. Miałam skurcze i uciążliwe drżenie powieki mimo przyjmowania magnezu. A okazało się, że brakowało mi potasu, który również łatwo wypłukuje się z organizmu, szczególnie latem, gdy są upały. Teraz ja i mój partner w okresie letnim przyjmujemy...

data

Lipiec 12, 2017

Dziewczyny nie bójcie sie tego zabiegu, mialam dzis w Częstochowie, wszystko przebieglo pomyślnie i bezboleśnie. Jestem obowiązana bandażem uciskowym ktory jutro mam zdjąć. Na wynik niestety trochę trzeba poczekac.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.