Oblicz termin porodu

Oblicz termin porodu dzięki naszemu kalkulatorowi. Pamiętaj jednak, że tylko ok. 5 proc. dzieci rodzi się dokładnie w przewidywanym dniu. Poród może nastąpić nawet dwa-trzy tygodnie przed lub po wyznaczonej dacie. Obliczenie terminu porodu należy więc uznać za termin podany w przybliżeniu.

Oblicz termin porodu - skorzystaj z kalkulatora

Wystarczy, że wybierzesz w kalkulatorze datę ostatniej miesiączki i średnią długość cyklu, a obliczysz termin porodu.

Oblicz termin porodu

Data ostatniej miesiączki:
Podaj okres cyklu:

Jak obliczyć termin porodu?

Termin porodu wskazany przez lekarza

Najbardziej precyzyjną informację dotyczącą przewidywanego terminu porodu podaje przyszłej mamie lekarz podczas badania USG, wykonywanego pomiędzy 11. a 14. tygodniem ciąży. Ginekolog w trakcie badania mierzy CRL, czyli odległość między czubkiem głowy a pupą dziecka i dzięki wprowadzeniu tych danych do specjalnego programu komputerowego ustala termin porodu.

Termin porodu obliczony za pomocą kalkulatora

Natomiast obliczanie terminu porodu za pomocą kalkulatora opiera się na założeniu, że do zapłodnienia doszło najprawdopodobniej w okresie 2 tygodni od czasu ostatniej miesiączki. Dlatego zawsze należy zakładać dwutygodniowy margines błędu.

Kolejnym założeniem przy obliczaniu terminu porodu jest to, że ciąża trwa "przepisowe" 40 tygodni (okres ten liczy się od daty ostatniej miesiączki) i że długość cyklu wynosi między 21 a 35 dniami. Skorzystanie z kalkulatora, oprócz określenia przybliżonego terminu porodu, pozwala również ustalić wiek płodu, a co za tym idzie - poznawać informacje o jego rozwoju w danym tygodniu ciąży.

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Przed PORODEM - jak wyglądają ostatnie momenty CIĄŻY Przed PORODEM - jak wyglądają ostatnie momenty CIĄŻY

Ciąża powinna skończyć się w 33. tygodniu! Tak uważają moje pacjentki. Wiedzą już prawie wszystko,...

więcej

11936

Długość ciąży - ile trwa ciąża i jak obliczyć termin porodu? Długość ciąży - ile trwa ciąża i jak obliczyć termin porodu?

Ile właściwie trwa ciąża? Zastanawiasz się jak obliczyć termin swojego porodu i ile powinna trwać...

więcej

9554

PORÓD PO TERMINIE - co robić, gdy ciąża jest przenoszona PORÓD PO TERMINIE - co robić, gdy ciąża jest przenoszona

Przewidywany termin porodu właśnie minął, a ty wciąż nie odczuwasz skurczów? Nie martw się, bo...

więcej

12562

Jak obliczyć TERMIN PORODU Jak obliczyć TERMIN PORODU

Najbardziej wiarygodny – sprawdza się w 90 proc.! – jest termin porodu wyliczony podczas badania...

więcej

3166

Testy
Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 05/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Maj 28, 2017

Witam Marek jestem :) od około 4 lat ciągle jestem senny i zmęczony niezależnie jak długie śpię (próbowałem po 6h jak i po 9h) nawet jak jestem na urlopie jest tak samo. Długo zwlekałem ,bo myślałem , że to coś normalnego , ale tak nie może być jest tak zle , że np nie potrafię...

data

Maj 26, 2017

W dzisiejszych czasach badania na choroby weneryczne można zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbki krwi na https://zdrowegeny.pl/choroby-weneryczne, pobrać krew samodzielnie w domu, odesłać próbkę kurierem i wynik odczytać on-line. Bardzo wygodne...

data

Maj 26, 2017

u mnie tez nie było wcale tak zle bardzo przezywałam ze przez kilka dni bede miała jakas lewatywe robiona wiec bede siedziała non stop w wc jednak miałam dicopeg 10g I naprawde delikatnie pozwolił pozbyc sie resztek z jelit a sam zabieg nie był tak bolesny jak mi się wydawało ze bedzie

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.