Kalkulator kalorii

Kalkulator kalorii będzie przydatny nie tylko jeśli się odchudzasz, ale również w opracowywaniu diety towarzyszącej planowi treningowemu lub po prostu przy tworzeniu zdrowego jadłospisu.

Kalkulator kalorii: jak z niego korzystać?

Korzystanie z kalkulatora kalorii jest proste. Wybierz konkretny produkt z listy, wciśnij "oblicz", a wyświetli ci się liczba kalorii zawarta w jego 100 gramach. Dowiesz się także, ile jest tam białka, tłuszczu i węglowodanów. Możesz także sprawdzić, ile kalorii pochłaniasz dziennie – wystarczy zsumować produkty wszystkich swoich posiłków.

Kalkulator kalorii

Przykro nam, ale musisz mieć włączony javascript, aby poprawnie oglądać tą stronę.

Kalkulator kalorii - dlaczego jest przydatny?

Dzięki licznikowi kalorii możesz kontrolować swoje codzienne posiłki pod kątem tego, czy składają się na zbilansowaną dietę. Pamiętaj, że prawidłowe proporcje węglowodanów, tłuszczu i białka powinny przedstawiać się w codziennych posiłkach następująco:

węglowodany 50-60% (3-5 g/kg masy ciała)
tłuszcze 15-25 % (1-1,5 g/kg masy ciała)
białka 20-30% (1-2 g/kg masy ciała)

Kalkulator kalorii będzie również przydatny podczas obliczania CPM (informacje o nim znajdziesz w artykule poświęconym również wskaźnikowi BMR), czyli dobowego zapotrzebowania kalorycznego, które zależy m.in. od wzrostu, wieku, codziennej aktywności fizycznej. Warto dodać, że jeśli zależy nam na schudnięciu i przebywamy na diecie redukcyjnej, od dobowego zapotrzebowania kalorycznego musimy odjąć 200-300 kilokalorii - będziesz chudnąć w zdrowym tempie 0,5-0,75 kg na tydzień. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy naszym celem jest zbudowanie masy mięśniowej - wtedy nasze dobowe zapotrzebowanie kaloryczne należy o te 200-300 kilokalorii powiększyć.

Dzięki kalkulatorowi kalorii sprawdzisz więc wartość odżywczą produktów, ich kaloryczność oraz kaloryczność wybranego przepisu.

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Jaką wartość odżywczą ma JAJKO? Jaką wartość odżywczą ma JAJKO?

Jajko było uważane za zdrowe i pożywne, dopóki w latach 70. nie wypowiedziano wojny cholesterolowi,...

więcej

17630

ĆWICZENIA wyszczuplające i modelujące sylwetkę ĆWICZENIA wyszczuplające i modelujące sylwetkę

Gimnastyka uruchamia łańcuch pozytywnych zmian w organizmie. Dzięki regularnym ćwiczeniom,...

więcej

7341

Dieta wysokobiałkowa, czyli jak chudnąć, jedząc białko Dieta wysokobiałkowa, czyli jak chudnąć, jedząc białko

Żywieniowcy uważają, że dieta wysokobiałkowa jest jedną z bardziej skutecznych. Spożywanie dużej...

więcej

29442

Niezdrowy tryb życia - główna przyczyna OTYŁOŚCI i NADWAGI Niezdrowy tryb życia - główna przyczyna OTYŁOŚCI i NADWAGI

Zgrabne ciało jest synonimem zdrowia i sukcesu. Szczupłe osoby postrzegamy jako inteligentniejsze...

więcej

1076

Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 08/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Sierpień 16, 2017

,,Po badaniu jakim jest kolonoskopia, mogą wystąpić przejściowe dolegliwości bólowe, które nie są dolegliwościami rzadkimi. Dolegliwości te, w dużym stopniu zależą od wrażliwości samego pacjenta, ale i również od stopnia trudności badania - czy wykonywano jakieś zabiegi podczas badania i...

data

Sierpień 12, 2017

Należy sprawdzić czy zjedzenie słodkiego odwraca stan omdlenia.

data

Sierpień 14, 2017

Czy dla kobiety w wieku 19 lat wynik TSH 3,090 jest zbyt wysoki?

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.