Koszty nałogu

Czy wiesz, ile kosztuje cię palenie papierosów? Nie tylko tracisz zdrowie, ale także... całkiem poważne pieniądze. Paczka papierosów z roku na rok kosztuje więcej. Koszty ekonomiczne ponoszone przez palaczy zaskakują wysokością sum. Niewielkie kwoty  regularnie wydawane na papierosy urastają do wartości zagranicznych wycieczek, nowoczesnego sprzętu elektronicznego, a nawet porządnych samochodów. Sprawdź, ile wydajesz na papierosy.

Koszty nałogu

Cena paczki papierosów (w zł):
Ile paczek w tygodniu:
Ile lat już palisz:

Ile kosztuje cię palenie papierosów?

Czy wiesz, ile kosztuje cię palenie? To nie tylko setki złotych, ale i dodatkowe koszty. Wypalenie kilku papierosów dzienne to koszt rzędu 72 zł miesięcznie, czyli równowartość 3 biletów do kina. A koszty te rosną z biegiem lat. Jednak regularne palenie papierosów generuje dodatkowe koszty, które nie zostały wliczone do powyższego zestawienia. Na zabicie nieprzyjemnego posmaku w ustach kupujemy gumy do żucia albo pasty do zębów dla palaczy, dezodoranty i odświeżacze powietrza zabijające tytoniowy zapach znajdują stałe miejsce w domach palaczy. Zapalniczki mają to do siebie, że lubią się gubić, więc osoby palące regularnie wydają dodatkowo kilka złotych na nową. Częściej niż osoby niepalące korzystają z profesjonalnego wybielania zębów u dentystów, które trzeba co jakiś czas powtarzać. Zapalniczki, zapałki, popielniczki, gumy do żucia, odświeżacze do ust, odświeżacze powietrza itp. to kolejne 400 zł rocznie. Wybielanie zębów u dentysty kosztuje najmniej 500 zł. To niejedyne koszty, jakie ponoszą palacze. Przyjmując, że na wypalenie jednego papierosa przeznaczasz tylko 5 minut, to przy 20 papierosach dziennie ucieka Ci jakieś…608 godzin rocznie!

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Jak rzucić PALENIE PAPIEROSÓW? Sposoby na rzucenie palenia Jak rzucić PALENIE PAPIEROSÓW? Sposoby na rzucenie palenia

Jak rzucić palenie? Uzależnienie od palenia papierosów to sprawa osobista, trzeba ją załatwić z...

więcej

5559

Niezależna, ale uzależniona od PALENIA PAPIEROSÓW Niezależna, ale uzależniona od PALENIA PAPIEROSÓW

Często przed rzuceniem palenia papierosów powstrzymuje nas obawa, że utyjemy. Rzeczywiście, po...

więcej

1316

NIKOTYNA? Tej pani dziękujemy! NIKOTYNA? Tej pani dziękujemy!

Choć wiadomo, że palenie papierosów jest przyczyną raka płuc i sprzyja zawałom serca, palacze nie...

więcej

1163

Jakie są skutki palenia papierosów W CIĄŻY Jakie są skutki palenia papierosów W CIĄŻY

Ze wzruszeniem oglądamy na monitorze płód w brzuchu matki. Aparat USG pokazuje zarys noska i...

więcej

17412

Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 07/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Lipiec 19, 2017

Mialam robione badanie na NFZ, mialo byc bez znieczulenia. Dzien badania, czekam na swoja kolej razem z osoba towarzyszaca, patrze, z gabinetu wychodzi ledwo pan wlasnie po kolonoskopii. Dowiaduje sie ze on mial znieczulenie i spal w czasie badania wiec tym bardziej mnie to przestraszylo,...

data

Lipiec 11, 2017

Za skurcz jest też odpowiedzialny brak potasu. Miałam skurcze i uciążliwe drżenie powieki mimo przyjmowania magnezu. A okazało się, że brakowało mi potasu, który również łatwo wypłukuje się z organizmu, szczególnie latem, gdy są upały. Teraz ja i mój partner w okresie letnim przyjmujemy...

data

Lipiec 12, 2017

Dziewczyny nie bójcie sie tego zabiegu, mialam dzis w Częstochowie, wszystko przebieglo pomyślnie i bezboleśnie. Jestem obowiązana bandażem uciskowym ktory jutro mam zdjąć. Na wynik niestety trochę trzeba poczekac.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.