Kalkulator wagi BMI

Jeżeli nie wiesz, jaka jest twoja prawidłowa waga, skorzystaj z naszego kalkulatora BMI. Precyzyjnie obliczy on BMI (z ang. Body Mass Index - wskaźnik masy ciała), którego wynik pozwoli ci ocenić, czy twoja waga utrzymuje się w normie, czy nie. Żeby skorzystać z kalkulatora BMI, wystarczy wpisać dwie dane: masę ciała (w kilogramach) i wzrost (w centymetrach), i kliknąć "oblicz". Z tego samego kalkulatora mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Kalkulator wagi BMI

Wpisz wagę (w kg):
Wpisz wzrost (w cm):

Jak działa kalkulator BMI - wzór

Kalkulator BMI oblicza wskaźnik masy ciała według wzoru: masa ciała [kg] / wzrost [m]2. Ten sam wzór obowiązuje kobiety i mężczyzn w każdym wieku. W swojej pierwotnej postaci nie ma zastosowania u dzieci i młodzieży, jednak został zmodyfikowany oraz naniesiony na siatki centylowe osobno dla dziewcząt i chłopców, co pozwala na wykorzystywanie BMI również w pomiarach dzieci.

Jakie BMI jest prawidłowe?

BMI może znajdować się w jednym z kilku wyszczególnionych przedziałów opisujących masę ciała. Jeśli twój wskaźnik BMI zawiera się w zakresie 18,5-24,9, oznacza to prawidłową masę ciała. BMI poniżej 18,5 oznacza niedowagę, powyżej 25 - nadwagę, a powyżej 30 - otyłość.

Przedziały wskaźnika BMI - tabela

Wartość BMI Co oznacza?
BMI < 18,5 niedowaga
18,5 ≤ BMI ≤ 24,9 waga prawidłowa
25 ≤ BMI ≤ 29,9 nadwaga
BMI > 30 otyłość

Czasem wyróżnia się także bardziej szczegółowe przedziały BMI:

  • niedowaga: BMI < 18,5
  • waga prawidłowa: BMI 18,5-24,9
  • nadwaga I stopnia: BMI 25-26,9
  • nadwaga II stopnia: BMI 27-29,9
  • otyłość I stopnia: BMI 30-34,9
  • otyłość II stopnia: BMI 35-39,9
  • otyłość III stopnia (śmiertelna): BMI 40-49,9
  • otyłość IV stopnia (skrajna) BMI > 50

Wskaźnik BMI może być mylący

Kalkulator BMI jest używany do oceny wagi prawidłowej, ryzyka zagrożenia otyłością i chorobami związanymi z nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie. Mankamentem indeksu masy ciała jest fakt, iż wskaźnik ten nadmiernie generalizuje. Nie można dokładnie ocenić poziomu otłuszczenia ciała i ryzyka wynikającego z nadmiaru tkanki tłuszczowej jedynie na podstawie proporcji masy ciała do wzrostu. We wzorze na BMI nie uwzględnia się płci, wieku, masy mięśniowej, gęstości kości ani rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, od których istotnie zależy prawidłowa masa ciała.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule >> Wskaźnik BMI: jak się go oblicza i czy warto się nim kierować?

Inne kalkulatory
Powiązane artykuły
Wskaźnik BMI: jak się go oblicza i czy warto się nim kierować? Wskaźnik BMI: jak się go oblicza i czy warto się nim kierować?

Wskaźnik BMI, czyli indeks masy ciała został opracowany prawie 200 lat temu przez belgijskiego...

więcej

1650

Waga podczas ciąży - dlaczego trzeba tak tyć Waga podczas ciąży - dlaczego trzeba tak tyć

Równomierne przybieranie na wadze podczas ciąży jest bardzo ważne, bo świadczy o jej prawidłowym...

więcej

15510

Skąd się bierze OTYŁOŚĆ i nadwaga? Skąd się bierze OTYŁOŚĆ i nadwaga?

Nadwaga, czyli zwiększona masa ciała w stosunku do przyjętych norm, może prowadzić do groźnej w...

więcej

1254

Testy
Zdrowa społeczność
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 04/2017
Dołącz do nas:
Forum
data

Kwiecień 24, 2017

jak tylko siegne pamiecia do dziecinstwa to pamietam mnustwo badan pobierania krwi.zaden specialista nie wiedzial co mi jest pamietam nie raz jak karetka byla wzywana bo dusilam sie wlasna krwia.nie man ani anemi ani cukrzycy to wlasnie jest przyczyna krwotokow ale nie umnie.co miesiac...

data

Kwiecień 11, 2017

Cześć temat trochę stary, ale zastanawiam się, jak Ci poszło z tym tematem. Moim zdaniem chorób jest tyle, że testów trzeba co najmniej kilka. Trzeba sporo poczytać w temacie. Ja dużo dowiedziałam się ze strony drwenerolog.pl . Wszystko dobrze opisane. Mają też pozycję z testami.

data

Kwiecień 23, 2017

Witam. Moja dziewczyna od jakichś 3/4 miesięcy chodzi na psychoterapię z powodu kompulsywnego jedzenia i napadów depresji. Oczywiście wiąże się to z przyjmowaniem leków SSRI, które na początku powodowały duże zmęzenie. Tak jak wszystkie początkowe efkety uboczne zażywania leków ustały to...

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – kalkulatory – przeliczniki miar, jednostki miary, przeliczniki jednostek, jednostki miar, przeliczniki jednostek miar. Narzędzie do przeliczania. Liczniki kalorii. Dni płodne. Kalkulator wagi BMI. Licznik dnia porodu. Indeks glikemiczny. Licznik kosztów nałogu. Sprawdzian grupy krwi dziecka. Łatwy w obsłudze kalkulator i przelicznik.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.