KULKI GEJSZY (waginalne) do ćwiczenia mięśni Kegla - jak ich używać?

2019-03-13 15:26

Kulki gejszy (waginalne) to nie tylko gadżet erotyczny, który urozmaica życie intymne. Kulki gejszy, dzięki temu, że ćwiczą mięśnie Kegla, ułatwiają poród, przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka, a także są pomocne przy nietrzymaniu moczu, dlatego polecają je ginekolodzy i urolodzy. Sprawdź, jak używa się kulek gejszy i zobacz przegląd kulek metalowych, biofeedbackowych i grawitacyjnych.

KULKI GEJSZY (waginalne) do ćwiczenia mięśni Kegla - jak ich używać?
Autor: Thinkstockphotos.com Kulki gejszy (waginalne) najczęściej mają postać dwóch złączonych kulek połączonych sznurkiem. Dobrej jakości kulki wykonane są z silikonu medycznego.

Spis treści

  1. Kulki gejszy - jak działają?
  2. Kulki gejszy - jak ich używać?
  3. Kulki gejszy - jak długo je nosić?
  4. Zobacz poradnik wideo, jak dobrać dla siebie kulki gejszy i jak ich używać
  5. Kulki gejszy w ciąży - kiedy można ćwiczyć?
  6. Kulki gejszy - korzyści z używania
  7. Kulki gejszy - jakie kupić?

Kulki gejszy, inaczej kulki waginalne, kulki miłości, loveballs czy smartballs, to gadżet erotyczny, który służy do ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy (to te, które napina się podczas zatrzymywania strumienia moczu), które są współodpowiedzialne za podtrzymywanie macicy i kontrolę pęcherza, a także wpływają na doznania seksualne. Dzięki kulkom gejszy mięśnie te są utrzymane w dobrej kondycji, co jest bardzo ważne, ponieważ wraz z wiekiem stają się one coraz słabsze.

Sprawdź, jak się używa kulek gejszy i obejrzyj galerię z przeglądem różnych typów kulek: metalowych, biofeedbackowych i progresywnych.

Kulki gejszy - jak działają?

Kulki gejszy to dwie kulki dopochwowe wykonane z metalu bądź tworzywa sztucznego (najbezpieczniejsze są jednak te wykonane ze 100-procentowego hipoalergicznego silikonu medycznego), które są połączone sznurkiem.

W ich wnętrzu znajdują się mniejsze kulki, ale o większej masie, które, np. podczas chodzenia, delikatnie obijają się o ścianę większej kulki i zaczynają delikatnie drgać, powodując mimowolne zaciskanie się mięśni gładkich w obrębie pochwy i mięśni Kegla. Dzięki temu kondycja mięśni Kegla jest poprawiona, a pochwa bardziej elastyczna.

Dostępne są też kulki gejszy bez dodatkowych kuleczek w środku, te jednak są bardziej polecane w celach seksualnych, a nie terapeutycznych.

Kulki gejszy - jak ich używać?

Można wyróżnić kulki podwójne, które są przeznaczone dla większości kobiet, i pojedyncze, które są polecane kobietom początkującym, z obniżoną macicą lub tyłozgięciem macicy, a także tym o drobnej budowie ciała.

Kulki należy włożyć do pochwy tak, jak tampon (można pomocniczo użyć żelu nawilżającego). Najlepiej, aby jedna z kulek przylegała do szyjki macicy, a druga przytrzymywana była przez mięśnie pochwy. Wówczas można uzyskać najlepsze doznania. Kulek gejszy można używać podczas zabaw erotycznych, a jeśli chcemy wzmocnić mięśnie dna miednicy, także w ciągu dnia, podczas codziennych czynności. Należy tyko pamiętać, by cały czas się ruszać, aby kuleczki w środku grzechotały.

Kulki gejszy - jak długo je nosić?

Kulek gejszy można używać od kilku minut do kilku godzin dziennie (najlepiej 40-45 min) - czas należy dostosować do swoich możliwości. Aby je wyjąć, wystarczy mocniej pociągnąć za sznurek, który łączy obie kulki.

Należy pamiętać, aby przed i po użyciu kulek umyć je w ciepłej wodzie z mydłem.

Kobiety po porodzie przed użyciem kulek powinny skonsultować się z lekarzem.

Zobacz poradnik wideo, jak dobrać dla siebie kulki gejszy i jak ich używać

O zaletach różnych rodzajów kulek gejszy opowiada Joanna Keszka, specjalistka od kobiecej seksualności.

Źródło: x-news

Ważne

Kulki gejszy w ciąży - kiedy można ćwiczyć?

Nie poleca się ćwiczeń z kulkami gejszy kobietom w ciąży. Mięśnie dna miednicy w tym czasie są i tak mocno nadwyrężone przez konieczność dźwigania rosnącego dziecka. Wyjątkiem może być trzeci trymestr, jednak decyzję o rozpoczęciu ćwiczeń należy skonsultować z lekarzem. Lepiej też nie trenować całkiem samodzielnie tylko zapytać się o rady doświadczoną położną lub specjalistę ze szkoły rodzenia.

Dlaczego ćwiczenia z kulkami gejszy w ciąży nie są wskazane? Ponieważ zbyt mocne mięśnie dna miednicy mogą utrudnić przebieg porodu. Gdy są bardzo wyćwiczone, kobieta ma problem z ich całkowitym rozluźnieniem.

Kulki gejszy - korzyści z używania

Kulki miłości są przeznaczone dla kobiet, które chcą urozmaicić swoje życie intymne. Dzięki nim erotyczne zmysły zostaną pobudzone, a doznania cielesne zostaną zintensyfikowane, co zwiększy satysfakcję z życia seksualnego.

Ponadto stosowane regularnie kulki gejszy mogą zapobiec opuszczaniu się narządów, wypadaniu macicy czy pęcherza moczowego i nietrzymaniu moczu. Wyćwiczone z pomocą kulek waginalnych mięśnie Kegla ułatwią poród, a także przyspieszają dojście do formy po urodzeniu dziecka. Ponadto kulki gejszy pozwolą zachować dobrą kondycję mięśni dna miednicy w okresie menopauzalnym.

Kulki waginalne mogą wykorzystać także kobiety, które wykonują ćwiczenia siłowe lub prowadzą siedzący tryb życia, gdyż są to czynniki, które pogarszają kondycję mięśni Kegla.

Kulki gejszy - jakie kupić?

Są dwa rodzaje kulek gejszy: grawitacyjne i biofeedbackowe. Do ćwiczeń mięśni Kegla najlepiej nadają się te drugie, które zwykle są lżejsze niż kulki grawitacyjne i mają bardziej zaawansowaną technologicznie budowę. Ich działanie polega na tym, że w środku – w większych kulkach – umieszczone są mniejsze, które grzechoczą przy potrząsaniu. Grzechotanie małych kuleczek wprawia mięśnie dna miednicy w mikrodrgania, które powodują automatyczny skurcz mięśnia, bez woli kobiety. Stąd nazwa kulek – biofeedbackowe – bo wywołują ten sam efekt co profesjonalna terapia nietrzymania moczu za pomocą elektrostymulacji, w której na bieżąco obserwuje się reakcję organizmu na poszczególne bodźce (na tym właśnie polega terapia biofeedback).

Kulki grawitacyjne mają postać okrągłych ciężarków. Nazywa się je też kulkami progresywnymi, ponieważ często składają się z kilku ciężarków o różnych wagach, dzięki czemu kobieta może lepiej dopasować je do swoich możliwości oraz stopniować wysiłek. Przy tych kulkach istnieje jednak większe ryzyko przetrenowania mięśni Kegla, co może mieć negatywne konsekwencje zwłaszcza dla młodych kobiet planujących ciążę. Dlatego kulki progresywne są bardziej polecane w celach seksualnych (np. jako element gry wstępnej) niż do ćwiczeń mięśni Kegla.

Warto wiedzieć

Kulki gejszy dla mężczyzn?

Istnieje odpowiednik kulek gejszy dla mężczyzn - kulki analne. Służą one do tego samego celu - pozwalają wzmocnić mięśnie Kegla (mężczyźni też je mają!), a także intensyfikują doznania płynące z seksu. Ponieważ kulki analne silnie stymulują prostatę, mogą stać się pomocne w leczeniu zaburzeń erekcji. Ich stosowanie w trakcie stosunku powoduje wzmocnienie wzwodu i daje lepszą kontrolę nad wytryskiem.

Czytaj też: Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn wzmacniające erekcję