13 sekretów męskiej natury

27 komentarze
Autor: Katarzyna Bonda

Jesteś kobietą? To tekst dla ciebie! Oto kilka ważnych prawd o twoim partnerze...

6. Dlaczego on nie chce się żenić?

To nieprawda! Polscy mężczyźni chcą się żenić! Jeśli uciekają sprzed ołtarza, świadczyć to może o niedojrzałości emocjonalnej, lęku przed odpowiedzialnością czy obawie przed podporządkowaniem się kobiecie. Ale takie zachowania w dzisiejszych czasach dotyczą też kobiet, które jak najdłużej chcą pozostać niezależne.

7. Co zrobić, by mężczyzna słuchał partnerki i by z nią rozmawiał?

Uważnie słuchać i rozmawiać, rozmawiać... Ale nie paplać! Mężczyzna lubi konkrety, nie znosi "owijania w bawełnę" (wyłącza się i nie dociera do niego nic z tego, co mówisz). Nie łudź się też, że sam się czegoś domyśli. Trzeba mu powiedzieć wprost, czego oczekujesz. Jeśli jesteś zmęczona i nie masz siły pozmywać naczyń, poproś go o to, ale nie rób awantury, że "wszystko jest na twojej głowie".

8. Czy to prawda, że mężczyzna wciąż myśli o seksie?

On na ten temat myśli dużo więcej niż kobieta, ale przeważnie za naszą, kobiecą przyczyną. Jest wzrokowcem – wystarczy, że w specyficzny sposób odgarniesz włosy lub wygładzisz spódnicę, a na niego podziała to jak bodziec seksualny. Kobieta, która dobrze zna swojego partnera, intuicyjnie potrafi wyczuć, że on akurat w tym momencie myśli o seksie. I nie ma w tych myślach nic złego.

9. Dlaczego on nie okazuje uczuć?

Pokolenie dzisiejszych 30-latków już nie ma w tej kwestii zahamowań. Jednak 40- i 50-latkowie byli wychowywani w inny, twardszy sposób. Chłopiec, który ciągle słyszał “nie płacz, jesteś mężczyzną”, w dorosłym życiu będzie miał problemy w okazywaniu uczuć.

10. Dla mężczyzny typu zdobywca ważne są podboje seksualne. Dlaczego?

Współczesny casanova przy bliższym poznaniu często okazuje się człowiekiem o niskim poczuciu własnej wartości lub niedojrzałym emocjonalnie. Zdobywając kolejne kobiety, sam siebie utwierdza w przekonaniu, że jest naprawdę męski.

11. Dlaczego on silnie przeżywa zdradę partnerki, a swoją łatwo wybacza?

Jeśli mężczyzna sam zostanie zdradzony, odczuwa to jako cios w dumę i męskość. To jego dziedzictwo po przodkach. Celem mężczyzny pierwotnego było zapłodnienie jak największej liczby kobiet, by przetrwały jego geny i by nie musiał zajmować się potomstwem. Ale jeśli ktoś zapładniał jego kobietę, to na nim spoczywał obowiązek opiekowania się nie swoimi dziećmi.

12. Dlaczego największym przyjacielem mężczyzny jest telewizor?

Na szczęście nie każdego. Mężczyzna po pracy siada w fotelu i bezmyślnie ogląda obrazki w gazecie lub telewizji. Ignoruje cię? Nie. Wrócił zmęczony i potrzebuje czasu, by z tego kołowrotka, gdzie musiał udowadniać, jaki jest męski i silny, stopniowo przejść w domowe pielesze. Niektórzy panowie potrzebują godziny czy dwóch, by powoli, jak nurek wynurzający się z głębiny, powrócić do rzeczywistości.

13. Kobietę najlepiej zrozumie kobieta. Czy nie lepiej, by one mieszkały razem, a mężczyźni oddzielnie?

Nic by to nie zmieniło. Jesteśmy na siebie skazani. Mężczyźni i tak próbowaliby się wkraść do enklawy kobiet, by je zapłodnić. Lepiej więc próbować się dogadywać – wszystkie konflikty można rozwiązać.

1. Czy jest możliwa przyjaźń między mężczyzną a kobietą?

Tak, choć wielu naukowców uważa, że zawsze ma ona podtekst seksualny. Aby powstała jakakolwiek relacja między ludźmi, musi wystąpić wzajemny pociąg. Naturalne jest, że między kobietą a mężczyzną może to być pociąg seksualny. Oczywiście, niekiedy udaje się go stłumić. Ale bywa i tak, że przyjaźń po latach zmienia się w miłość. Zupełnie inny wymiar ma przyjaźń kobiety z mężczyzną homoseksualnym. Dziś takie relacje są bardzo częste. Homoseksualistów uważa się za osoby wrażliwsze i "odbierające na tych samych falach" co kobiety, a jednocześnie w takim układzie ona i on nie są dla siebie atrakcyjni seksualnie ze względu na swoją orientację. Taka znajomość zaowocować może trwałą przyjaźnią.

2. Czy mężczyźni kochają tak jak kobiety?

Nie, bo męska seksualność jest inna niż kobieca. Ona potrzebuje adoracji, wsparcia, ciepła, bliskości. On jest zdobywcą nastawionym głównie na fizyczną atrakcyjność kobiety (liczą się przede wszystkim bodźce wzrokowe). Jest to kwestia hormonów, a nie kultury. Lepiej się z tym pogodzić. Choć zdarzają się panowie, którzy umieją okazywać uczucia i potrzebują bliskości, tak jak kobiety.

3. Do czego potrzebna jest mężczyznom praca?

Do zajęcia określonej (najlepiej wysokiej) pozycji społecznej i zarabiania (najlepiej dużych) pieniędzy, które są atrybutem władzy. Dzięki pracy mężczyzna nie tylko zaspokaja swoje ambicje, ale daje mu ona możliwości zdobycia kobiety. Większość pań instynktownie poszukuje bowiem partnera, który potrafi zapewnić rodzinie byt. Te zachowania odziedziczyliśmy po przodkach. Mężczyzna bezrobotny sam ze sobą czuje się źle, ma poczucie niskiej wartości. Te frustracje mogą rodzić niechęć do uprawiania seksu, a nawet impotencję i agresję.

4. Czy facet też potrzebuje duchowości?

W stałych związkach potrzebuje jej równie silnie jak kobieta. Natomiast w przelotnych, których celem jest głównie seks (taka już męska natura – rozsiewać swoje plemniki, by jego geny przetrwały) nie ma miejsca na romantyzm, wyznania czy miłość. Większość kobiet potrzebuje duchowości w każdym związku.

5. Czy jego "kocham cię" jest tak samo ważne jak wyznanie kobiety?

Różnie to bywa. Są tacy panowie, którzy generalnie nie okazują emocji, więc gdy w końcu wypowiedzą te słowa, mają one wielką wartość. Inni posługują się takim wyznaniem jak kluczem, by zdobyć kobietę, bo wiedzą, że ona chce je usłyszeć. Jest to więc rodzaj oszustwa. A niektórzy mylą fascynację seksualną z miłością i mówią to każdej kobiecie, i w każdej sytuacji. Lecz bardzo często w tym momencie naprawdę w to wierzą.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: PhotoSpin

Aktualizacja: 21.10.2015

Komentarze (1 - 10 z 27)
iwonn, 17.06.2016 11.49
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
tak to prawda, stereotypy kulturowe wymagaja od faceta sily psychicznej ( nie placz jak baba ). Niestety to jest najwieksza kryzwda dla faceta. Cora wiecej mezczyzn nie dajac sobie rady z wewnetrznymi emocjami popelnia samobojstwa, popada w depresje. Na zachodzie Europy, jest z tym troche lepiej. Tutaj mezczyznom nie wciska sie tych stereotypow.
 
Skipper, 22.10.2015 14.19
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
zawiodłem się niestety, miałem wrażenie że czytam hating internetowy, nawet jeśli takie sytuacje istnieją w rzeczywistości, a istnieją, to co z drugą stroną medalu? tytuł powinien brzmieć "13 wad jakiegoś procenta mężczyzn". i wtedy artykuł jest ok.
 
powiem tak, 30.09.2015 16.43
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Wy kobiety szukacie dziury w calym zazwyczaj, trzeba umiec dawac, nie tylko brac, nie wyrazac emocji
 
ja, 01.01.2015 21.52
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Myślałam że znajdę tutaj porządne informacje, ale widzę że większość tutejszych treści to jakieś uprzedzenia. Wiele opinii na temat męskich uczuć jest fałszywych. Po Pierwsze znam wiele osob zaprzyjaźnionych kobiet z facetami którzy nic do siebie nie czują poza przyjaźnią, wiadomo jeśli ona jest zbyt głęboka i przyjmuje cechy ponad przyjacielskie to nie jest już to przyjaźń a zauroczenie bądź miłość lub pożądanie. Także wiem że przyjaźń istnieje. Druga sprawa bodźce wzrokowe, oczywiście faktem jest że wielu facetow kieruje się tym co widzi, ale w skład kobiecości wchodzi wiele elementów, sposób zachowania, mowa , gesty, inteligencja, sam wygląd, perfekcyjna twarz, idealne ciało nie jest kluczowe przy wyborze. Ktoś opisując ten temat zagalopował się i przy okazji obraził męską część populacji. pozdrawiam.
 
tylko prawdA, 08.10.2014 21.25
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Przyjaźń z facetem nie jest możliwa, bo on zawsze będzie chciał tylko przelecieć, a jak mu odmówisz, to będzie zachowywał się jak zwykły gówniarz i głupek, a niby taki mądry i wykształcony facet. Guzik prawda każdy facet bez różnicy, adwokat, lekarz, geodeta, policjant, rolnik, przedsiębiorca... jest tak samo zbudowany, gdy nie może zdobyć kobiety której pożąda zachowuje się jak rozpieszczony dzieciak, któremu odmówiono foremki w piaskownicy...
 
J.M., 27.09.2014 02.45
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Niesamowite bujdy.
 
Zagubiony, 21.03.2014 06.41
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Widać, że artykuł pisała wielce skrzywdzona kobieta. Bzdury, facet może jest silny na zewnątrz ale w środku go rozpierd... i nie wierzę, że nawet największy skur.. nie jest taki jak wy to piszecie (po prostu udaje twardego psychicznie). Jeżeli faceci umieliby płakać jak baby, to byście się potopiły. A i nie chcę nic mówić ale w XXI wieku kobiety są gorsze niż faceci ;) dlatego żałuję, że się za późno urodziłem.
 
ja, 10.06.2010 13.14
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Każdy mężczyzna bez względu na to w jaki sposób został wychowany zawsze będzie samcem, który za żonę szuka kochanki, pokojówki, kucharki i niani dla swoich dzieci. Ponadto zostawia sobie margines na romans i podziwianie innych kobiet "...bo moja to kura domowa, nie wygląda już jak kiedyś...". Wszystko zależy od tego jakie zasady wprowadzimy od początku związku. To My kobiety pozwalamy na to aby mężczyzna traktował nas zgodnie ze swoim wyobrażeniem. Kobietki bądźcie mądre, piękne, niezależne, miejcie szacunek do siebie i kochajcie swoich mężczyzn a oni odwdzięczą sie tym samym
 
gosia, 09.06.2008 12.42
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
w dzisiejszych czasach kobiety sa gorsze od facetow i bardzo dobrze dlaczego cos nam nie wypada a oni nie musza przepraszac ile jest placzacych kobiet a ilu mezczyzn a jak sie juz jakis znajdzie to caly swiat jemu wspolczuje:)) powiem tak kazdy facet musi kiedys przez kogos poplakac moze wtedy zejdzie na ziemie bo jak kazdy dobrze wie na mezczyzn nie dzialaja slowa tylko czyny i tego sie trzymajmy dziewczyny:)))
 
hadusz, 09.06.2008 12.36
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
rozumiem ciebie mialam taka sama sytuacje i 2 lata wychodzilam ze zwiazku .jedno co moge tobie teraz powiedziec ze strach ma duze oczy w zyciu nie bylam szczesliwsza pomysl ile cie omij w zyciu jak leci tobie czas ktorego nie mozesz zatrzymac ale mozesz go dobrze wykorzystac nie trac tego wez sie za siebie pokaz ze jestes kims ze sama decydujesz o swoim zyciu , pokaz ze masz ta sile ktora zmiazdzy kazdego .. nie czekaj zycie jest taki piekne kiedy umie sie zyc:)
 
następne »
strona 1 z 3
DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
UWODZENIE: co uwodzi mężczyzn, a co kobiety UWODZENIE: co uwodzi mężczyzn, a co kobiety

Okazuje się, że na kobiety i mężczyzn działają zupełnie odmienne bodźce. Sprawdź, co uwodzi...

więcej

43

Miłość: gdy w związku jest duża RÓŻNICA WIEKU między partnerami

On jest po pięćdziesiątce, ona ma zaledwie dwudziestkę. Ona dobiega czterdziestki, on dopiero...

więcej

28

Jak utrzymać ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ? Historie związków i porady psychologa Jak utrzymać ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ? Historie związków i porady psychologa

Czy miłość może przetrwać, jeśli partnerów dzielą setki kilometrów? Jak ocalić związek na...

więcej

24

Jak zwalczyć w sobie ZAZDROŚĆ? 9 sposobów na zazdrość Jak zwalczyć w sobie ZAZDROŚĆ? 9 sposobów na zazdrość

Psychologowie są zgodni: zazdrość jest chorobą i to nieuleczalną. Dlatego trzeba nauczyć się z nią...

więcej

23

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Problem snu małych dzieci to bardzo ważny temat dla całej rodziny, zrozumiały jest Pani niepokój. W tej kwestii wiele jest wskazówek, rad, które należny przetestować i stosować, jeśli działają...

Niestety, dla dobra dziecka trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, a nie z psychologiem, dlatego że stany lękowe utrzymują się u Pani syna dość długo. Nie ma na co czekać,...

Niestety, bez pomocy logopedy nie wyćwiczy Pani sama prawidłowej głoski r. Logopeda musi zdiagnozować rodzaj wady (głoska r może mieć różne formy), dobrać odpowiednie ćwiczenia, które będzie Pani...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.