Miesięcznik Zdrowie

Ewoluowanie od małpy do Homo sapiens zajęło nam miliony lat, w ciągu których zmieniał się nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale także funkcje pełnione przez różne narządy naszego ciała. Niektóre z...

skomentuj
cloud

Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy coraz starsi. Jednak to od nas zależy, jak będziemy wyglądać, gdy minie kolejny rok, dekada. Można zrobić wiele, by zmarszczki czy cienie pod oczami pojawiły się...

skomentuj
cloud

Mięso bez trudu da się zastąpić. Chcesz iść o krok dalej i wyeliminować z jadłospisu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego? Na diecie wegańskiej  wcale nie musisz odmawiać sobie serowych sosów,...

skomentuj
cloud

Kupujesz krem - nie kieruj się wiekiem

„Jaki krem dla 38-latki?” – tego typu pytania codziennie słyszą kosmetyczki, dermatolodzy czy ekspedientki w drogerii. Okazuje się, że pytanie jest źle postawione, bo o pielęgnacji nie powinna decydować metryka.

skomentuj
cloud
Pokonaj ból

Pokonaj ból

Ból może być kłujący, pulsujący, ćmiący albo nie do wytrzymania. Zawsze jednak znaczy to samo – ostrzega, że w organizmie dzieje się coś niedobrego.

skomentuj
cloud

Homocysteina - przyczyna miażdzycy

Dlaczego niektórzy ludzie z wysokim poziomem cholesterolu nie mają miażdżycy? Bo do tego, by rozpoczął się proces niszczenia naczyń krwionośnych, jest jeszcze potrzebna homocysteina, zwana cholesterolem XXI wieku.

skomentuj
cloud
Jedziemy do sanatorium - informator dla kuracjusza

Jedziemy do sanatorium - informator dla...

Do sanatorium w ramach NFZ może wyjechać każdy ubezpieczony, którego stan zdrowia wymaga leczenia lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Leczenie uzdrowiskowe można także odbyć w ramach skierowania z ZUS,...

skomentuj
cloud

Rak płuca może być chorobą przewlekłą

Rak płuca to najbardziej zabójczy nowotwór w Polsce. Budzi wielki strach, bo powszechne jest przekonanie, że nie ma skutecznych metod leczenia. Na szczęście już są. Ale polscy chorzy nie mają do nich pełnego dostępu.

skomentuj
cloud

Jak eliminować tłuszcze trans

Choć tłuszcze stanowią jeden z podstawowych składników odżywczych, niektóre z nich trzeba ograniczać do minimum. Sprawdź, w których produktach są niezdrowe tłuszcze trans i jak je zdemaskować, czytając etykiety.

skomentuj
cloud
Schudnij z głową

Schudnij z głową

Zanim zaczniesz kolejną próbę odchudzania, koniecznie sprawdź, czy dotychczasowe porażki w gubieniu wagi nie mają, oprócz niedostatku silnej woli, innych przyczyn.

skomentuj
cloud

Jak zadbać o swoje płuca

Kilka lat temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że powietrze którym oddychamy w biurach, domach, kawiarniach i salach konferencyjnych zawiera niekiedy nawet sto razy więcej toksycznych substancji niż powietrze na zewnątrz. Jak możemy chronić się przed nimi?

skomentuj
cloud

WZW typu C - przełom w leczeniu

Dawno nie było w polskim lecznictwie takiej sytuacji, że bardzo skuteczne leki czekają na chorych. W dodatku sprawa dotyczy niebezpiecznego wirusowego zapalenia wątroby typu C. Problem w tym, że większość chorych nie wie, że choruje.

skomentuj
cloud

Seks dojrzałej kobiety

Zbliżając się do swoich pięćdziesiątych urodzin, zauważysz pewnie, że na liście przyjemności seks spadł o oczko niżej. Nie jest już tak spontaniczny i szalony jak kiedyś, czasami może sprawiać ból... Czy można temu zaradzić? Tak!

skomentuj
cloud

Czy leki roślinne są bezpieczne?

Mimo ciągłego rozwoju medycyny i odkrywania nowych metod leczenia, nadal ogromną popularnością cieszą się leki roślinne. Kojarzone są one z bezpieczeństwem i naturalnością. Jednak czy rzeczywiście można im zaufać? Co z ich skutecznością?

skomentuj
cloud

Wydłuż telomery, przedłuż młodość

Telomery to końcówki chromosomów, które skracają się przy każdym podziale komórek. Im ten proces jest szybszy, tym szybsze starzenie się komórek. Hamując skracanie się telomerów, możemy zapewnić sobie dłuższe życie w pełnej sprawności.

skomentuj
cloud
100 produktów dla zdrowia

100 produktów dla zdrowia

Jesteśmy tym, co jemy. Dlatego warto sięgać po takie produkty, które wspomagają i chronią każdą komórkę ciała oraz zapobiegają groźnym zmianom. Zdrowe menu nie zabezpieczy w stu procentach, ale może...

skomentuj
cloud

Gorączka - wróg czy sprzymierzeniec

Pojawienie się podwyższonej temperatury lub gorączki to jednocześnie dwie informacje: zła, że w organizmie coś się dzieje, ale również dobra – że system odpornościowy jest sprawny i prawidłowo reaguje na atakujące go wirusy czy bakterie.

skomentuj
cloud
Bilans zdrowia, czyli ważne badania profilaktyczne

Bilans zdrowia, czyli ważne badania...

Coraz częściej lekarze podkreślają, że postęp medycyny ma mniejszy wpływ na przeciętną długość życia niż czynniki środowiskowe, styl życia i zachowania prozdrowotne.

skomentuj
cloud

Pytania o chemioterapię

Chemioterapia to jedna z form leczenia nowotworów. Często mamy o niej mylne wyobrażenie. Co warto o niej wiedzieć?

skomentuj
cloud
W najnowszym miesięczniku Zdrowie
Zdrowie - 06/2018
Dołącz do nas:
Najpopularniejsze artykuły
Zachowaj młodość

Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy coraz starsi. Jednak to od nas zależy, jak będziemy wyglądać,...

więcej

61

Jak starzeją się stawy

Jeśli myślisz, że najgorsze dla kolan, bioder czy barków są duże obciążenia, to masz rację, ale...

więcej

55

Dieta bez mięsa Dieta bez mięsa

Mięso bez trudu da się zastąpić. Chcesz iść o krok dalej i wyeliminować z jadłospisu wszystkie...

więcej

30

Czy mamy niepotrzebne części ciała?

Ewoluowanie od małpy do Homo sapiens zajęło nam miliony lat, w ciągu których zmieniał się nie tylko...

więcej

10

DlaPacjentow24.pl
Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.