REDAKCJA 24 GODZINY - Wysyp kleszczy w parkach i lasach

wyświetleń: 1169 06.04.2017
Wysoka temperatura i wilgoć spowodowały, że okres aktywności kleszczy już się rozpoczął. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Kleszcze przesypiają zimę, dlatego gdy się budzą, są koszmarnie głodne. Warto się przed nimi zabezpieczyć zawczasu. Liczebność kleszczy od kilku lat wzrasta. Świadczy o tym wzrost zachorowań na boreliozę. 7 lat temu było ich ponad 9 tysięcy, w poprzednim roku już prawie dwa razy więcej. Pan Radosław został zarażony bakterią, gdy spacerował w parku. Choroba w pierwszej fazie nie ma objawów. – Zjawia się znikąd, ja popracowałem troszkę więcej, spadła mi odporność. W ciągu miesiąca moje samopoczucie spadło zdecydowanie i było widoczne, że coś się dzieje. Nie wiedziałem co? Postanowiłem działać, skojarzyłem to z tym kleszczem – opowiada mężczyzna. Jego przypadek zakończył się happy endem, ale nie zawsze tak jest. Źródło: "24 GODZINY online.pl"

Filmy wideo w Poradnikzdrowie.pl. Oglądaj online za darmo ciekawe filmy, najlepsze wideo na takie tematy jak zdrowie, uroda, żywienie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.