REDAKCJA 24 GODZINY - WHO ostrzega: wielki powrót odry

wyświetleń: 1172 04.04.2017
Wirusowa choroba, z którą już raz wygrała ludzkość, znowu zbiera swoje żniwo. Światowa Organizacja Zdrowia WHO ostrzega przed epidemią odry. Przyczyną jest obniżenie odporności zbiorowej, do której przyczyniają się rodzice uchylający się od szczepienia swoich pociech oraz brak środków na sfinansowanie obowiązkowych szczepień w niektórych krajach. Według najświeższych danych wzrost zachorowań odnotowano m. in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Rumunii, Szwajcarii, Ukrainie, a także w Polsce. Od początku tego roku ponad 200 osób zaraziło się odrą we Włoszech, a 3400 przypadków stwierdzono w Rumunii. Źródło: "24 GODZINY online.pl"

Filmy wideo w Poradnikzdrowie.pl. Oglądaj online za darmo ciekawe filmy, najlepsze wideo na takie tematy jak zdrowie, uroda, żywienie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.