REDAKCJA 24 GODZINY - Rynek suplementów poza kontrolą

wyświetleń: 1740 14.02.2017
Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się rynkowi suplementów i składowi poszczególnych produktów. Wyniki są przerażające. W niektórych suplementach znaleziono bakterie chorobotwórcze, bakterie kałowe, substancje zakazane z listy psychoaktywnych, czy stymulanty podobne do amfetaminy, które działają jak narkotyki. Każdego miesiąca na polskim rynku pojawia się ponad 500 nowych suplementów. - Często niestety Polacy zażywają substancje, które nie służą ich zdrowiu, nie służą uzupełnieniu diety, a wręcz przeciwnie to zdrowie mogą pogorszyć i stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia – mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. Jak dodał, w zbadanych produktach wykryto substancje szkodliwe dla zdrowia. - Były substancje, które zawierały bakterie chorobotwórcze czy substancje, które zawierały pochodne narkotyków działające dokładnie jak narkotyki – precyzuje prezes NIK. Źródło: 24 GODZINY online.pl"

Filmy wideo w Poradnikzdrowie.pl. Oglądaj online za darmo ciekawe filmy, najlepsze wideo na takie tematy jak zdrowie, uroda, żywienie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.