REDAKCJA 24 GODZINY - Pakiet onkologiczny do zmiany

wyświetleń: 1092 21.02.2017
Najważniejsza reforma ministra zdrowia rządu PO do poprawy. Już dwa lata temu onkolodzy przestrzegali przed skutkami reformy Bartosza Arłukowicza wprowadzanej w pośpiechu i bez uwzględnienia uwag specjalistów. Teraz się to mści. Zielona karta jest ważna, bo to przepustka do szybkich badań i szybkiego leczenia. Bez niej pacjent czeka na pomoc jeszcze dłużej niż przed reformą. Kart wydaje się coraz mniej. W 2015 roku wydano 75 tys, kart, a w ubiegłym roku 72 tys. To mało zważywszy, że w Polsce jest 30 tysięcy lekarzy rodzinnych na kontrakcie NFZ. Z danych wynika, że blisko 50 procent z nich nie wystawiło ani jednej karty. Lekarze pierwszego kontaktu nie chcą wypełniać wielostronicowej dokumentacji. Na dodatek jeżeli podejrzenie raka nie zostanie potwierdzone badaniami u 15 pacjentów, lekarz idzie na przymusowe szkolenie. Woli więc kart nie wypisywać. Źródło: "24 GODZINY online.pl"

Filmy wideo w Poradnikzdrowie.pl. Oglądaj online za darmo ciekawe filmy, najlepsze wideo na takie tematy jak zdrowie, uroda, żywienie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.