Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Zmiany flory bakteryjnej w cytologii

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Zmiany flory bakteryjnej w cytologii

Dostałam wyniki badań cytologii i nie bardzo je rozumiem, mogłaby mi Pani je odczytać, bo nie wiem, czy dzieje się coś poważnego? Próbuję zajść drugi raz w ciążę, bo już jedno dzieciątko mam.

Moje wyniki: Uprzejmie zawiadamiamy, że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych.

Szczegółowy opis: Czynniki infekcyjne mikroorganizmy: zmiany flory bakteryjnej inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze: zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją

Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC - nieokreślonego znaczenia ASC-US. Bardzo proszę o odpowiedź

Najprawdopodobniej przyczyną nieprawidłowego wyniku są zmiany zapalne o podłożu bakteryjnym, powinna pani wyleczyć stan zapalny, bo takowy może być przyczyną trudności w zajściu w ciążę. Po leczeniu za około sześć miesięcy powinna pani ponowić badanie cytologiczne.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.