Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Moja narzeczona bierze od 4 miesięcy tabletki antykoncepcyjne "Jeanine" i teraz ma zacząć brać "Sylvie 20". Czy ma ona zrobić 7-dniową przerwę między starym lekiem a nowym? Czy też ma zacząć brać nowe tabletki od pierwszego dnia miesiączki (wtedy wyjdzie na to, że będzie mieć tylko 3 dni przerwy)? Chodzi o to, aby została zachowana antykoncepcja. Czy coś złego może się stać, jeśli moja narzeczona nie zrobi 7-dniowej przerwy i zacznie brać wcześniej niż powinna nowe tabletki?

Narzeczona może zacząć brać nowe tabletki, nie robiąc żadnej przerwy między opakowaniami i wtedy ciągłość antykoncepcji będzie zachowana.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.