Poradnik ZdrowieEnergoterapeutka › Zmęczone, podkrążone oczy

Eksperci radzą

Ewa Morawska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mistrzyni SKHM Seichim i reiki, energoterapeutka i uzdrowicielka, doradca życiowy. Przyjmuje w Markach (osiedle Lisi Jar 12, tel.kom. 0 501 076 298) 

Zmęczone, podkrążone oczy

Piszę do Pani, bo właściwie żaden lekarz do tej pory nie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie. Mam obecnie 29 lat, lecz ten problem ciągnie sie od pewnego czasu, może około 3 lat. Nie ukrywam, że jest to trochę frustrujące, jak patrzę w lustro i widzę te ciągle podkrążone oczy. Mam niskie ciśnienie, ale da się żyćc. Czuję, że moje oczy są przemęczone, zaczerwienione - tak jakbym była niewyspana,lecz jak śpię regularnie, a jak mam czas to nawet więcej(weekend). Byłam u okulisty, badanie nic nie wykazało, wszystko podobno w porządku.A ja mam nadal podkrązone oczy i źle mi z tym, co Pani o tym sądzi?

Jedną z przyczyn podkrążonych oczu może być obniżone ciśnienie. Podkrążone oczy mogą świadczyć też o problemach z wątrobą, woreczkiem żółciowym czy nerkami, które odpowiadają za nasze płyny ustrojowe. Między innymi może też następować zatrzymanie wody w organizmie i po przespanej nocy możemy mieć podkrążone oczy. Przy obniżonym ciśnieniu pomaga aktywność ruchowaj. Wszelkie dynamiczne ćwiczenia czy sporty siłowe, podniosą wytrzymałość naszego organizmu i poprawią kondycję. Proszę postarać się (poprzez aktywność) aby przynajmniej raz dziennie przez dziesięć minut puls wynosił 130 uderzeń na minutę. W podniesieniu ciśnienia pomaga: prysznic (na przemian ciepła – zimna woda), masaż szczotką w kierunku serca, dobre śniadanie lekko przesolone i z małą ilością cukru. Dużo dobrych myśli, śmiech i poczucie radości życia. Powtarzanie każdego dnia rano: „Jestem zdrowa i silna. Moje płyny ustrojowe pracują każdego dnia coraz lepiej” nastawia optymistycznie do życia a zarazem normuje stan naszego samopoczucia. Każdy niedostatek daje nam szansę na poprawę i jest szansą na zrobienie czegoś dla samych siebie. Uwierz że potrafisz! a sama zadziwisz siebie. Napisz, jak dałaś sobie radę.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.