Poradnik ZdrowiePsycholog › Złe sny u dziecka

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Złe sny u dziecka

Moja dwuletnia córka od dwóch tygodni budzi się w nocy i jest przerażona Móowi, że widzi ducha, odpycha mnie. Nie wiem już, co robić...

Witam! Lęki u dzieci w tym wieku zdarzają się bardzo często. Prawdopodobnie córeczka zobaczyła coś w telewizji lub książeczce albo usłyszała coś, czego nie zrozumiała i problem gotowy. Zapewne za jakiś czas to minie i jeśli będziecie szczęściarzami, to już nigdy się nie pojawi. Zwróć uwagę na to co dzieje się z dzieckiem w ciągu dnia. Postaraj się, aby mała miło spędzała czas, a o sytuacji nocnej nie wspominaj, no chyba, że to ona chciałaby porozmawiać. Jeśli nie, to traktuj to tak jakby nigdy nic. Przede wszystkim nie panikuj, a w nocy zachowuj się jak najspokojniej potrafisz.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.