Poradnik ZdrowieStylistka paznokci › Żel kontra akryl

Eksperci radzą

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Żel kontra akryl

Jaka jest różnica między metoda akrylową i żelową - wady i zalety każdej z nich?

Droga Mario,
jeśli chodzi o akryl to jest to proszek, który w połączeniu z płynem zwanym liquidem nakłada się na wcześniej przyklejony na Twój naturalny paznokieć tips. Akryl utwardza się samoistnie w ciągu kilku minut. Potem należy paznokieć opiłować w celu nadania mu żądanego kształtu. Następnie baza/lakier przezroczysty i lakier wg uznania. Żel natomiast jest substancją o konsystencji żelu np. do włosów lub galaretki, który również nakłada się na przygotowany uprzednio tips. Żel twardnieje pod specjalną lampą pod wpływem światła UV. Po 30 sekundach lub 2-3 minutach (zależnie od rodzaju żelu) żel twardnieje i nadaje się już do obróbki – nadania odpowiedniego kształtu. Który lepszy? Który gorszy? – każda z metod ma zwolenników i przeciwników, bo ma swoje wady i zalety. Akryl jest bardziej twardy, mocniejszy/wytrzymalszy na uderzenia. Bardziej masywny. Zdarza mu się niekiedy żółknąć. Żel natomiast wygląda bardziej naturalnie, ale i jest delikatniejszy, elastyczny i na pewno subtelniej wygląda. Jest bardziej przezroczysty od akrylu. Na pewno nie jest tak odporny „na wstrząsy” jak akryl. Te dwie metody można zarówno robić na tipsie jak i na specjalnym szablonie. Obie metody trzymają się od 2 do 4 tygodni. Jest to uzależnione od wzrostu naturalnych paznokci i ich kondycji. Trzeba je również uzupełniać – czyli niwelować lukę, która pojawia się wraz ze wzrostem paznokcia między sztucznym a naturalnym paznokciem. Jest to niezbędne do uzyskania zawsze ładnego wyglądu paznokci czyli całościowo dłoni. Różnią się one również ceną – wg salonów przeważnie paznokcie żelowe są droższe. I oczywiście potem jest jeszcze koszt uzupełnienia ich lub korygowania ich ewentualnych uszkodzeń – które mogą się zdążyć każdemu. Ja osobiście preferuje paznokcie żelowe i takie też noszę o 10 lat – natomiast wybór metody pozostawiam Tobie – na pewno dobrze wybierzesz wg własnych potrzeb.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.