Poradnik ZdrowieGinekolog › Zbyt duża wilgotność podczas seksu

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Zbyt duża wilgotność podczas seksu

Witam, jestem mamą prawie 6-miesięcznego synka. Rodziłam naturalnie, po zakończeniu połogu poszłam do lekarza po tabletki antykoncepcyjne. Dostałam tabletki o nazwie MIDIANA. Mam pewien problem dotyczący seksu. A mianowicie podczas stosunku nie czuję się zbytnio komfortowo. Jakby to napisać Pani... podczas zbliżenie czuję się bardzo mokra w okolicach intymnych, jest to dla mnie bardzo uciążliwe i krępujące. Nie wiem, co mam zrobić. Czy to może przez tabletki, czy to może już tak będę miała po porodzie? Dodam, że czuję się tak właśnie od momentu porodu. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale dodam, iż lekarz stwierdził, że mam małą nadżerkę i tu mam też pytanie. Czy to jest groźne? Czy to samo przejdzie? Byłabym Pani bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Izabela.

Antykoncepcja hormonalna raczej wysusza niż zwiększa ilość wydzieliny. Jest chyba jakaś inna przyczyna Pani dolegliwości. Nadżerka to zaczerwienie na tarczy części pochwowej. Najczęściej rozwija się w wyniku stanu zapalnego. Obecność nadżerki nie jest tak istotna jak wynik badania cytologicznego. Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy, nie ma powodów do obaw. Los nadżerki jest nie do przewidzenia, czasami goi się samoistnie, a czasami wprost przeciwnie, powiększa się.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.