Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Zasady dbania o siebie, które także pomogą schudnąć

Eksperci radzą

mgr Marta Romanowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Zasady dbania o siebie, które także pomogą schudnąć

Mam 13 lat, nie jestem specjalnie gruba, ale ważę 57 kg. Co mogę zrobić, żeby schudnąć?

Oto moje zasady zdrowego stylu życia, które warto wprowadzić w każdym wieku:

1. Zdrowie psychiczne, fizyczne i społeczne

Jeśli jesteś zdrowa, nie ma dla ciebie granic możliwości, są tylko bariery do przełamania. Na nasze zdrowie wpływa nie tylko to, jak sami postrzegamy siebie, ale również to, jak inni nas widzą, dlatego w miarę możliwości staraj się dbać także o kontakty z rodziną i znajomymi.

2. Trening motywacji

Trening motywacji jest czymś bardzo ważnym. Niektórzy uważają, że jedne osoby są bardziej zdolne, a inne mniej. Bez względu na talent, efekty w wielu różnych dziedzinach uzyskują osoby, które są wytrwałe, uparte i pracowite. Trenuj motywację, np. szukaj inspirujących haseł motywacyjnych, cytatów, książek, nagrań itp., prowadź pamiętnik oraz rozwijaj się w dowolny sposób. Miej swoje hobby.

3. Brak uzależnień i unikanie toksyn

Unikaj toksyn. Uzależnienia są stratą czasu, a czasami pieniędzy i zdrowia. Dotyczy to zarówno zbyt długiego surfowania w sieci, gier komputerowych, jak i np. przesadnego upodobania do zakupów.

4. Sztuka odżywiania i odpowiednie nawodnienie

Odpowiedni sposób odżywiania jest dość złożonym tematem, ale warto go poznać. Nie szukaj diet-cud, bo takie nie istnieją. Odżywiaj się zdrowo i nawadniaj się. Niech na twoim talerzu nie zabraknie warzyw i urozmaiconych posiłków.

5. Aktywność ruchowa przez cały rok

Wybierz ulubione aktywności ruchowe i bądź aktywna cały rok. Zwiększaj ilość ruchu stopniowo, nie rzucaj się na głęboką wodę – ani w kwestii diety, ani w kwestii treningu. Małymi kroczkami można w tym temacie zajść o wiele dalej.

Wprowadź powyższe zasady i ciesz się efektami.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.