Poradnik ZdrowieChirurg Naczyniowy › Naczyniak u dziecka

Eksperci radzą

Doc. dr hab. n. med. Maciej Kielar - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dyr. Kliniki Chirurgii Szpitala Medicover. Dyplom Uniwersytetu w Strasburgu w zakresie chirurgii laparoskopowej. Jeden z założycieli Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i Międzynarodowej Unii Flebologicznej.

 

Naczyniak u dziecka

Witam, moje dziecko ma 3,5 roku, od urodzenia ma na brzuszku nieduży (1,5x2,5cm) naczyniak zewnętrzny, jest gąbkowaty, wypukły, lekarze mówili, że do 4 roku życia powinien się wchłonąć, ale on wcale się nie zmniejsza, boje się, że córka może go sobie jakoś uszkodzić, bo cały czas go drapie, mówi, że swędzi. Czy powinnam jeszcze zaczekać czy może można go usunąć niechirurgicznie, może laserowo. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam, decyzję powinien podjąć chirurg dziecięcy, oceniając indywidualnie przypadek. Większość takich zmian zanika samoistnie, a szansa, że dziecko coś sobie zrobi jest niewielka.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.