Poradnik ZdrowieStomatolog › Ząb stały zatrzymany w dziąśle - co robić?

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Ząb stały zatrzymany w dziąśle - co robić?

Mam 22 lata i zachowany mleczny ząb (górna lewa trójka). Zrobiłam RTG i okazało się, że mam w dziąśle zatrzymaną stałą trójkę, która "brzuszkiem" haczy o czwórkę. Jaki zabieg będzie potrzebny do wyciągnięcia stałego zęba, ile by to trwało oraz czy mogłabym sama usunąć mleczną trójkę przed wizytą u stomatologa.

Trudno jest mi podać wiarygodną diagnozę bez możliwości obejrzenia Pani uzębienia. Prawdopodobnie zatrzymaną stałą trójkę trzeba będzie "ściągnąć" do łuku za pomocą zamka ortodontycznego. To jednak powinien stwierdzić lekarz podczas konsultacji. W żadnym wypadku proszę samej nie usuwać mlecznego zęba!

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.