Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Wyszczuplić ramiona

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

Wyszczuplić ramiona

Chciałabym wyszczuplić ramiona, ale nie chcę wyglądać jak kulturystka. Czy to jest możliwe?

Aby wyszczuplić ramiona należy wykonywać ćwiczenia wzmacniające z małym obciążeniem tzn 1.0-2.0 kg i w dużej ilości powtórzeń (około 15-30). Nie martw się, nie będą wyglądały zbyt masywnie. Do zwiększenia masy potrzebny jest trening z wykorzystaniem dużego obciążenia na przykład na siłowni, połączony z właściwym odżywianiem. Ćwiczenia wykonuj 2-3 razy w tygodniu zaczynając od najmniejszego obciążenia i stopniowo zwiększając je. Zacznij od 10 powtórzeń i stopniowo zwiększaj ich ilość do 25-30. Ćwiczenie 1 (barki i ramiona) Stań w niewielkim rozkroku, unieś ciężarki na wysokość barków kierując ramiona do przodu, wytrzymaj przez chwilę i opuść . Ćwiczenie 1 (barki i ramiona) Stań w niewielkim rozkroku, unieś oba ramiona nieznacznie ugięte w łokciach, do poziomu barków do boku, wytrzymaj przez chwilę i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie 2 (ramiona-tył-triceps) Stań w wykroku, pochyl się do przodu, weź ciężarek w prawą dłoń i ustaw go nad prawym biodrem kierując łokieć do góry. Nie zmieniając pozycji ramienia i łokcia unieś przedramię prostując rękę do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie 3 (ramiona-przód-biceps) W tej samej pozycji opuść obie ręce wzdłuż tułowia i odwróć grzbietem do dołu. Unieś oba przedramiona do wysokości barków i wróć do pozycji wyjściowej.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.