Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Wyszczuplanie ud i bioder

Eksperci radzą

Joanna Barcikowska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Instruktorka

Wyszczuplanie ud i bioder

Bardzo proszę o wskazanie ćwiczeń możliwych do wykonywania w domu pozwalających wyszczuplić uda, biodra oraz pośladki. Czy ćwiczenia na stepperze mogą dać dobre efekty?

Ćwiczeń na dolne partie ciała obejmujące przód, tył i wewnętrzną stronę ud, oraz pośladki i biodra jest naprawdę bardzo wiele. Podam ci kilka przykładowych, aczkolwiek postaraj się "poszperać" w kobiecych czasopismach i znaleźć jeszcze jakieś ćwiczenia na interesujące cię partie ciała. Mając dokładne opisy ćwiczeń oraz zdjęcia będziesz miała pewność, że wykonujesz je poprawnie, a prawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń oraz systematyczność w ich wykonywaniu jest połową sukcesu. Ćwiczenia te pomogą ci w kształtowaniu i ujędrnianiu mięśni, natomiast stepper pomoże w spaleniu tkanki tłuszczowej, która również lubi się gromadzić w okolicach ud i bioder właśnie. Połączenie więc ok. 30 minutowych ćwiczeń z 30 minutową pracą na stepperze 3-4 razy w tygodniu powinno już po miesiącu ćwiczeń połączonych z rozsądnym odżywianiem przynieść pierwsze efekty. A oto przykładowe ćwiczenia: 1.Połóż się na boku, oprzyj dolną rękę no łokciu i ugnij dolną nogę. Podnoś wyprostowaną górną nogę w wolnym tempie. Zrób 3 serie po 16-20 powtórzeń. Pamiętaj o zmianie nogi. 2. W tej samej pozycji postaw ugiętą górną nogę na podłodze i unoś wyprostowaną dolną nogę napinając wewnętrzne mięśnie ud. Zrób 3 serie po 16-20 powtórzeń. Zmień nogę ćwiczącą. 3.Zrób klęk, prawą rękę oprzyj na łokciu i przedramieniu a lewą na dłoni. Lewą nogę ugnij w kolanie i podnoś do boku do wysokości bioder. Zrób taką samą ilość serii i powtórzeń jak w poprzednim ćwiczeniu.Teraz podnieś ugiętą nogę do góry napinając mięśnie pośladków i znowu zrób taką samą ilość serii i powtórzeń. Zmień nogę i powtórz oba ćwiczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia w treningach.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.