Poradnik ZdrowieDermatolog › Wysypka na dekolcie i na plecach

Eksperci radzą

dr n. med. Elżbieta Szymańska

Dermatolog-wenerolog. Zajmuje się dermatologią klasyczną i estetyczną. Pracuje jako z-ca kierownika w Klinice Dermatologii CSK MSW oraz dyr. ds. medycznych Centrum Profilaktyki i Terapii w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję kierownika naukowego Studiów Podyplomowych WUM “Medycyna Estetyczna”.

Wysypka na dekolcie i na plecach

Szanowna Pani Elżbieto! Błagam Panią o pomoc! Moja żona cały czas walczy z wysypką na dekolcie i plecach. Nie może założyć bluzki z dekoltem, pójść na plażę itp. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale serce mi pęka, kiedy nieustannie widzę łzy w jej oczach. Była u wielu dermatologów, którzy zapisywali jej najróżniejsze leki, począwszy od Zinerytu (chyba), poprzez inne maści i tabletki i bez skutku. Wiem, że jest jakiś środek (chyba Izotek), ale podobno ma silne oddziaływanie na wątrobę. Nie chcę zrobić krzywdy mojej żonie jakimiś lekami, o których niewiele wiem. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdyż planujemy powiększyć swoją rodzinę. Wielokrotnie odkładaliśmy plany, aby moja żona była szczęśliwa, jednak dotąd jeśli chodzi o stan skóry nic się nie zmieniło.

Proszę o poradę, czy jest antidotum na tą patową sytuację. Załączam zdjęcia: http://www.Radian.2be.pl/foto.jpg Pozdrawiam

Niestety w celu ustalenia rozpoznania i właściwego leczenia konieczne jest wykonanie badania lekarskiego. W przypadku opisywanych zmian można wysnuć podejrzenie trądziku zwykłego. Jest to choroba, w której dysponujemy wieloma skutecznymi lekami, między innymi w postaciach szczególnie opornych stosuje się doustne retinoidy. W przypadku Pana żony, jeśli planują Państwo ciążę, niestety nie można ich zastosować. Jednakże terapię można dostosować do planów życiowych i poprawić jakość skóry.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.