Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Wymiana Mireny po samoistnym wypadnięciu

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Wymiana Mireny po samoistnym wypadnięciu

Mam założoną wkładkę Mirena od 26 kwietnia. Kontrole wypadły pozytywnie. 1.08 miałam kolejną miesiączkę, po której zauważyłam dłuższą nitkę, zaś 14.08 wyczułam palcem część systemu Mirena w ujściu szyjki macicy. Lekarz prowadzący zalecił ponowne wprowadzenie tego systemu do macicy podczas kolejnej miesiączki. Jednak sama nie wiem, co o tym myśleć, skoro w instrukcji jest napisane, że w takich przypadkach należy Mirenę usunąć. Boję się, że nie będzie prawidłowo działała ta wkładka. Czy w takim razie pozostaje tylko prezerwatywa? Tabletek antykoncepcyjnych nie mogę przyjmować, bo źle się po nich czuję. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie wkładki? A może istnieje inny sposób skutecznej antykoncepcji?

W przypadku wypadnięcia Mireny wkładkę należy usunąć i można wprowadzić nową. Samoistne wypadnięcie Mireny objęte jest gwarancją, po przedstawieniu dowodu zakupu oraz wypadniętej wkładki i po napisaniu protokołu firma daje nową wkładkę (ale nie zwraca pieniędzy). Można więc spróbować. Z dostępnych metod poza antykoncepcją hormonalną i wewnątrzmaciczną pozostają: prezerwatywa, chemiczne środki dopochwowe oraz metody naturalne. Nie ma innych metod.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.