Poradnik ZdrowieGinekolog › Wypadająca wkładka Mirena

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie na ul.Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Wypadająca wkładka Mirena

Mam założoną wkładkę Mirena od 26 kwietnia. Kontrole wypadły pozytywnie. 1.08. miałam kolejną miesiączkę, po której zauważyłam dłuższą nitkę, zaś 14.08. wyczułam palcem część systemu Mirena w ujściu szujki macicy. Lekarz prowadzący zalecił ponowne wprowadzenie tego systemu do macicy podczas kolejnej miesiączki. Jednak sama nie wiem co o tym myśleć, skoro w instrukcji jest napisane, że w takich przypadkach należy Mirene usunąć. Boję się, że nie będzie prawidłowo działała ta wkładka. Czy w takim razie pozostaje tylko prezerwatywa? Tabletek antykoncepcyjnych nie mogę przyjmować bo źle się po nich czuję. Proszę o poradę co mam zrobić. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie wkładki? A może istnieje inny sposób skutecznej antykoncepcji?

W przypadku wypadnięcia Mireny wkładkę należy usunąć i można wprowadzić nową. Samoistne wypadniecie Mireny objęte jest gwarancją, po przedstawieniu dowodu zakupu oraz wypadniętej wkładki i po napisaniu protokołu firma daje nową wkładkę (ale nie zwraca pieniędzy). Można więc spróbować. Z dostępnych metod poza antykoncepcją hormonalną i wewnątrzmaciczną pozostają: prezerwatywa, chemiczne środki dopochwowe oraz metody naturalne. Nie ma innych metod.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  
reklama

Najpopularniejsze porady ekspertów

1.
Co ja mogę jeść, jaką dietę powinnam stosować przy chorobie refluksowej? Gastroskopia wykazała cechy przepukliny rozworu przełykowego i błonę śluzową...

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.