Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Waga a branie tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Waga a branie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zamierzam brać tabletki antykoncepcyjne Yaz (zawierająca estrogen). Mam pytanie: czy ważna jest waga? Czy takie tabletki działają bez różnicy na wagę? Ważę 100 kg, więc jestem duża i boję się, że to za mała dawka (jedna tabletka dziennie) przy takiej wadze. Proszę o rade.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej zależne jest od tak zwanego indeksu masy ciała. Jeśli jego wartość przekracza 35, istnieją przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Tak więc nie tylko ważna jest waga, ale również wzrost. Działanie antykoncepcyjne Yazu nie jest zależne od masy ciała, uwzględniając oczywiście przeciwwskazania do jego stosowania. Zwiększenie dawki może doprowadzić do wielu poważnych powikłań.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.