Poradnik ZdrowieStomatolog › Usuwanie korzenia zęba

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Usuwanie korzenia zęba

Jakiś czas temu miałem robione kanałowe leczenie, nie miałem już w zębie nerwu, na zewnątrz została korona zęba z wypełnieniem, czułem ból. Stomatolog rozwiercił mi dziurę i zostawił ją na okres próbny, ból ustąpił, dopóki korona zęba się nie skruszyła, a dziąsło przykryło ową dziurę. Zdaję sobie sprawę, że korzeń tak czy inaczej trzeba wyrwać, ale skąd tak nagle pojawił się ten ból i jak można mu zapobiec w inny sposób? Bardzo proszę o szybką poradę. Z góry bardzo dziękuję.

Jeśli lekarz zalecił usunięcie korzenia to należy to uczynić. Jeśli ma Pan lęk przed zabiegiem, to radzę o tym powiedzieć lekarzowi i ustalić rodzaj znieczulenia. Zabieg może się odbyć w asyście anestezjologa i wówczas pacjent znajduje się w stanie wyłączonej świadomości.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.