Poradnik ZdrowieTrener fitnessu › Tycie zimą i chudnięcie latem. Co zrobić, żeby nie tyć?

Eksperci radzą

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Tycie zimą i chudnięcie latem. Co zrobić, żeby nie tyć?

Co mogę zrobić, aby nie przytyć w zimie? Po okresie wiosenno-letnim czuję się świetnie i chudnę samoistnie, gdy świeci słońce to chudnę bez problemu i mogę w ogóle nie jeść żartuję wtedy, że odżywiam się energią słońca, powietrze wakacje. Niestety zimą jest odwrotnie, ciemno  zimno. Po zimie przybywa mi ok. 7kg i bardzo to odczuwam. robię się niesprawna i wszystkie ubrania są za małe, niektórych w ogóle nie mogę ubrać. Co roku ten sam scenariusz, pomimo starań. Co mogę zrobić, aby to zmienić?

Podany scenariusz jest typowy dla wielu osób. Wraz z promieniami słonecznymi jesteśmy w stanie zapewnić nawet 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Dodatkowo, słońce wpływa na produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia (Dermatoendocrinology, 2013 Jan 1; 5(1): 51–108). Aby poza sezonem utrzymać efekt letniego pobudzenia, należy dostarczać do organizmu witaminę D3 oraz endorfiny, np. w następstwie treningu siłowego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.