Poradnik ZdrowieStomatolog › Torbiele na zębach

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Torbiele na zębach

Mam problem, powstaja u mnie torbiele na dziąsłach. Ostatnio nawet nad zdrowym zebem. Jaki jest powód, jak można zapobiegać, czy są na to leki, szczepionki?

To może być przetoka, która powstała w powodu zapalenia dziąseł lub choroby korzenia zęba. Tego nie można stwierdzić na podstawie pani opisu. W jednym i w drugim przypadku potrzebna jest konsultacja dentysty. Radzę zapisać się na zabieg higieny jamy ustnej. Podczas tego zabiegu usuwa się za pomocą ultradźwięków kamień nazębny i płytkę. Od takiego zabiegu rozpoczyna się leczenie każdego nowego pacjenta, który przychodzi do naszego centrum. Jeśli na podstawie wykonanego zdjęcia pantomograficznego specjalista stwierdzi stan zapalny w korzeniu zęba, wówczas zaleci leczenie endodontyczne czyli kanałowe.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.