Poradnik ZdrowieUrolog › Torbiel na lewej nerce a długie terminy badań

Eksperci radzą

lek. med. Adam Zakościelny - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie, ZZOZP Gabinet konsultacji onkologicznej (bez zabiegów), Warszawa, ul. Nowolipie 31.

Torbiel na lewej nerce a długie terminy badań

Tydzień temu dowiedziałam się, że mam w nerce lewej, w górnym biegunie oraz w polu nadnerczowym lewym, torbiel o wymiarach 8x6 cm z odbiciami w wewnątrz. Zleconą mam tomografię komputerową, na którą muszę czekać dosyć długo, nie wiem, co dalej mam robić? Czy czekać spokojnie na tę tomografię, czy zgłosić się do szpitala? Nie wiem, czy tak duża torbiel nie stanowi niebezpieczeństwa, tym bardziej, że odczuwam ból. Na początku to był ból z prawej strony, teraz już z lewej. Bóle te odczuwam dopiero od pół roku, od porodu dziecka. Wcześniej nigdy nic mnie nie bolało, nie mam pojęcia skąd ta torbiel się pojawiła?

Obecność torbieli tej wielkości może dawać dolegliwości bólowe. Tomografia komputerowa dokładniej oceni samą torbiel oraz nerki, istotne dla dalszego postępowania będzie dokładny opis torbieli. Jeżeli stanowi ona dla pani duży problem, wskazane może być leczenie operacyjne i usunięcie torbieli.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.