Poradnik ZdrowiePsycholog › Tak szybko się denerwuję

Eksperci radzą

Tatiana Ostaszewska-Mosak - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Tak szybko się denerwuję

Nawet najmniejsza bzdura doprowadza mnie do okropnego stanu... I nie kontroluję siebie... Do tego, zamiast chudnąć (bo wszyscy mówią, że z nerwów schudli parę kilo), ja właśnie tyje! Co jest ze mną nie tak? Czym to jest spowodowane? Jak to wpłynie na moje dalsze życie?

Kontrola emocji to jedno z najpoważniejszych wyzwań naszego życia. Czasem czujemy, że to emocje rządzą nami, a nie my nimi. Są wielką siłą, której zaczynamy się obawiać. Ale ta kontrola jest możliwa, tylko trzeba się tego nauczyć. Kiedy nawet małe problemy wywołują takie stany, to znak, że jesteśmy przeciążeni i musimy się pozbierać. Jedzenie w takim stanie jest jeszcze jedną formą rozładowania emocji, sposobem na poradzenie sobie z tym, czego się boimy. Każdy z nas ma trochę inne sposoby na to radzenie sobie - stąd niektórzy chudną, a niektórzy jedzą i tyją. Zapoznaj się z pozycjami książkowymi na temat radzenia sobie z emocjami, technikami, radzenia sobie ze stresem i postaraj się zacząć stosować te metody. Daj sobie czas i próbuj, a z pewnością dasz sobie radę.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.