Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Tabletki antykoncepcyjne a okres

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Tabletki antykoncepcyjne a okres

Rozumiem, że przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych okres powinien występować w tym samym dniu każdego miesiąca. Niestety u mnie jest inaczej. Zażywam tabletki Daylette. Blister ma 28 tabletek w tym 24 tabletki białe i 4 placebo. W drugim dniu łykania tabletki placebo występuje u mnie krwawienie. Nie rozumiem jednak, dlaczego okres wypada mi np. w styczniu (08.01.2013), a w tym miesiącu będzie to mniej więcej (04.02.2013). Na ulotce przeczytałam, że powinien wypadać w ten sam dzień każdego miesiąca i po skończeniu blistra należy zacząć przyjmować następny. Bardzo proszę o odpowiedź.

Krwawienie powinno pojawiać się po zakończeniu przyjmowania tabletek z hormnami, podczas przyjmowania tabletek placebo. Wcale nie musi pojawiać się tego samego dnia tygodnia. Różnice 1-3 dniowe zwązane są z czynnikami środowiskowymi, np. stresem, wysiłkiem fizycznym, zmianą klimatu, dietą.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.