Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Tabletki antykoncepcyjne Lesiplus zamiast plastrów - krwawienie

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Tabletki antykoncepcyjne Lesiplus zamiast plastrów - krwawienie

Przeszłam z plastrów antykoncepcyjnych na tabletki Lesiplus. Lekarz nie powiedział jak mam przyjąć pierwszą tabletkę, więc przyjęłam ją w pierwszy dzień miesiączki, po zdjęciu ostatniego plastra.

Po 2 tygodniach ponownie dostałam krwawienia... Jest mocne tak, jak przy miesiączce i trwa już 8 dzień.. Dodam, że brałam antybiotyk ostatnio, ale biegunek raczej nie miałam i tabletki przyjmowałam o tej samej porze...

Nie wiem czy dobrze rozpoczęłam branie tabletek.. Czy powinnam się niepokoić? Kiedy powinnam zasięgnąć porady lekarza? Czy to normalne, że przy przejściu z mocniejszej antykoncepcji na słabsza mogą wystąpić takie krwawienia?

Martwi mnie trochę, że krwawienie trwa już tak długo... Kończę opakowanie i nie wiem czy zacząć brać kolejne, czy odstawić...

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować różnie długo trwające krwawienia. Najczęściej same ustępują. Radzę więc, o ile krwawienie nie jest zbyt uciążliwe, kontynuować przyjmowanie tabletek i rozpocząć nowy cykl. Gdyby jednak krwawienie nie ustało należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.