Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › tabletki antykoncepcyjne Atywia

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

tabletki antykoncepcyjne Atywia

Dzień dobry, 1. Jakie są szanse na zajście w ciążę stosując tabletki antykoncepcyjne atywia i stosując dodatkowo stosunek przerywany? 2. Mam problem z tabletakim atywia. Mianowicie mam do nich pewne obiekcje. Jestem już po 4 opakowaniach tych tabletek i z kazdym kolejnym opakowaniem moja miesiączka słabła, po 3 opakowaniu trwała zaledwie kilka godzin i była skąpa. Teraz jestem po 4 opakowaniu czekam na miesiączkę, choć obawiam się, że wcale ona nie wystąpi gdyż nie odczuwam żadnych symptomów miesiączkowych. Dodam, że tabletki biore regularnie, żadnej nie pominełam. Co robić? czy zmienić tabletki?

1. Nie wiadomo jakie są szanse na zajście w ciążę przy jednoczasowym stosowaniu Atywii i stosunku przerywanego, ponieważ nikt nie badał skuteczności obu tych metod na raz. Sama Atywia jest już bardzo skutecznym preparatem hormonalnym i szanse na ciażę są niewielkie, ale czy obie metody razem stosowane są w 100% skuteczne, tego nie wiadomo. 2. Skąpe i krótkie krwawienia miesiaczkowe są dość typowe dla Atywii i antykoncepcji hormonalnej w ogóle. Nie ma wskazań do zmiany preparatu, chyba, że Pani sama będzie chciała.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.