Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Tabletki antykoncepcyjne a brak okresu

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Tabletki antykoncepcyjne a brak okresu

Moim dość uciążliwym problemem były bolesne, obfite miesiączki, dodatkowo mój cykl był krótki, trwał 25-26 dni. Z tym problemem udałam się do lekarza, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne na zmniejszenie bolesności miesiączek. Zalecił, abym pierwsze dwa opakowania przyjmowała bez 7-dniowej przerwy, a dopiero przy trzecim zrobiła zalecana przerwę. Jak Pan Doktor zalecił, tak zrobiłam. W 21 dniu cyklu miałam brązowe, choć nieobfite plamienie, czułam się bardzo źle, bolało mnie podbrzusze i dodatkowo miałam nudności (ale nie wymiotowałam). Dziś jest 29 dzień po zażyciu pierwszej pigułki, a ja nadal nie mam okresu. Czy plamienie mogło być "w zastępstwie" za miesiączkę, czy to taki "szok" hormonalny? Dodam jeszcze, że leczę się na grzybicę pochwy. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

Przy schemacie przyjmowania tabletek w sposób ciągły krwawienie miesiączkowe z reguły nie pojawia się. Miesiączka wystąpi dopiero podczas przerwy, po zakończonym drugim cyklu stosowania tabletek.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.