Poradnik ZdrowieLekarz medycyny estetycznej › Synechia - zrastanie warg sromowych u dziewczynki

Eksperci radzą

Marek Wasiluk

Specjalista w dziedzinie laseroterapii. Współwłaściciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium (Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13, 02-777 Warszawa, www.triclinium.pl).

Synechia - zrastanie warg sromowych u dziewczynki

Witam mam problem z córeczką, a raczej z jej wagami sromowymi, a mianowicie są zlepione. Byliśmy z małą u ginekologa, pani doktor rozerwała zrost, ale to znowu się zrasta. Smaruję tak, jak pani kazała, ale to znowu wraca. A ja już nie chcę jej tego rozrywać. Co powinnam zrobić? Czy ktoś może dać mi namiary na innego lekarza ginekologa dziecięcego w podlaskim lub mazowieckim? Bardzo proszę.

Trudno mi się wypowiadać nie będąc w stanie ocenić problemu. Prawdopodobnie problem jest w tym, że pomimo rozerwania wargi się cały czas stykają (co jest naturalne) chociaż w miejscu rozerwania nie doszło do zagojenia skóry. Smarowanie ma to wspomagać i jednocześnie izolować skórę obu warg, tak aby nie zrastała się z powrotem, tylko każda wygoiła się samodzielnie, ale może być niewystarczające. Sugerowałbym, jeśli jeszcze nie nastąpiło ponowne zrośnięcie smarowanie bardzo grubą warstwą i często (kilka, kilkanaście razy dziennie), a dodatkowo konsultację - niestety nie znam namiarów na ginekologa dziecięcego godnego polecenia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.